АНАЛІЗ ЕФЕКТИВНОСТІ ТА ПЕРСПЕКТИВ РОЗВИТКУ БІОГАЗОВОЇ ЕНЕРГЕТИКИ

Yurii Hryhorovych Kachan, Viktor Leonidovych Kovalenko, Olesia Ihorivna Lapikova

Анотація


Біогазова енергетика має велику перспективу запровадження в Україні, але її розвиток значно гальмується через високі витрати енергії на інтенсифікацію метаногенезу (перемішування та підтримання температурного режиму в метантенку). Для підвищення ефективності виробництва біогазу необхідно розробити нові методи його інтенсифікації. Вплив електричних та магнітних полів на біомасу є недостатньо вивченим, але дослідження, проведені на різних групах мікроорганізмів, вказують на те, що при правильно підібраних параметрах він може спричинити значне збільшення обсягів продукованого біогазу і дозволити повністю або частково відмовитися від підігріву та перемішування. Це значно підвищить ефективність біогазових установок та енергетичну незалежність окремих господарств і держави в цілому. Але ці дослідження є неструктурованими і вибірковими та потребують подальшого узагальнення і уточнення, бажано, експериментально підтвердженого.

Ключові слова


біогаз; біометаногенез; біореактор; метаноутворюючі бактерії; електромагнітне поле; ефективність

Повний текст:

PDF

Посилання


Баадер В., Донэ Е., Брендерфельд М. «Биогаз: теория и практика» М., 1982.

Эдер Б., Шульц Х. «Биогазовые установки. Практическое пособие под научной редакцией Реддиха И.А.», Zorg Biogas, 2011.

Петров С.В., Решетникова И.В., Вохмин В.С. «Применение электротехнологий при метановом сбраживании отходов», Инженерный вестник Дона, 3, 2012.

Полищук В.М., Дубровин В.А., Полищук А.В. «Энергетический баланс метантенка биогазовой установки», К., 2014.

Hunt R.W., Zavalin A., Bhatnagar A, Chinnasamy S. and Das K. Electromagnetic «Biostimulation of Living Cultures for Biotechnology, Biofuel and Bioenergy. Applications» International Journal of Molecular Sciences, Int. J. Mol. Sci. 2009, 10.

Banik S., Bandyopadhyay S., Ganguly S., Dan D. «Effect of microwave irradiated Methanosarcina barkeri DSM-804 on biomethanation», Bioresour. Technol. 2005.

Zavalin A., Lensky V., McCarrol P., Westbrook R., Collins W.E., Morgan S. «Biostimulation of microorganisms exposed to multipolar systems of mutually compensated EMF» Bioelectromagnetics 2009.


Пристатейна бібліографія ГОСТ


DOI: https://doi.org/10.20535/1813-5420.3.2015.60135

___________________________________________________________

© Кафедра електропостачання, Інститут енергозбереження та енергоменеджменту, НТУУ 'КПІ ім. Ігоря Сікорського' 2018 р.

Адміністратор web-сайту Закладний О.О. zakladniy@gmail.com