ЗАСАДИ СТВОРЕННЯ МОБІЛЬНОЇ СИСТЕМИ ГЕОТЕХНІЧНОГО МОНІТОРИНГУ ЕКЗЕМПТОВАНИХ ТЕРИТОРІЙ
DOI:
https://doi.org/10.20535/1813-5420.2.2017.111643Ключові слова:
екземптовані території, техногенна небезпека, геомехатронний комплекс, система керування.Анотація
В статті розглянуто основні етапи створення геомехатронного комплексу для проведення екологічного та геотехнічного моніторингу техногенно забруднених екземптованих територій. Особливістю даного комплексу є застосування принципово нового методу проведення візуально автоматизованого дослідження стану ґрунтів. Це дозволить з високою точністю виявляти та локалізувати небезпечні техногенні перетворення ґрунтів. Відсутність оператора у зоні проведення досліджень зменшує до мінімуму ймовірність його ураження через небезпечні техногенні процеси і пристрої.Посилання
Kolibernov E.S. Spravochnik ofitsera inzhenernIh voysk/ E.S. Kolibernov, V.I. Kornev, A.A. Soskov// – M.:Voenizdat, 1989.–432 s.
Borodulin Yu.I. Protivotankovyie i protivopehotnyie minyi / Yu.I.Borodulin, A.V.Markelenko//. – Penza, 1999. - 94 s.
Valetskiy O. V. Minnoe oruzhie. Voprosyi minirovaniya i razminirovaniya / O. V. Valetskiy//. – M. : Kraft, 2009. – 576 s.
Mentus I. E. Protyminnyy zakhyst viys'k / I. E. Mentus, V. H. Panov : zbirnyk naukovykh prats' “Trudy Akademiyi”. – K.: NAOU , 2001. № 28. – S. 216-220.
Minyi: globalnaya ugroza zdorovyu / B. Grey, M. Henningsen, K. Lison, I. Meddoks ; ]. – Moskva : 1998. – 84 s..
Litvin V.P. Ochistka mestnosti ot nerazorvavshihsya boepripasov / V.P.Litvin // Nauk. vyun. 2008. - T. 17, № 1. - S. 167-171.
Andriyasov E. P. Organizatsiya, vooruzhenie i osnovyi boevogo primeneniya podrazdeleniy i chastey armiy inostrannyih gosudarstv/ E. P. Andriyasov, S. I. Blazhko, A. V. Markelenko // – Penza : PGUAS, 2005. – 317 s.
Buchanan N. Mine Warfare from a different perspective / N.Buchanan // Armada intern. 1995. -Vol. 19, N 1. - P. 20-32.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).