ДОСЛІДЖЕННЯ ПІДХОДІВ ДО ВИЗНАЧЕННЯ ТЕПЛОВОГО НАВАНТАЖЕННЯ СИСТЕМИ ОПАЛЕННЯ
DOI:
https://doi.org/10.20535/1813-5420.2.2017.111680Ключові слова:
теплове навантаження, система опалення, моделювання енергоспоживання, переривчасте опалення, тепловий комфортАнотація
У даній роботі проаналізовано різні підходи до розрахунку навантаження на систему опалення приміщення на базі вітчизняних і європейських стандартів та програми для динамічного моделювання будівель. Результати розрахунків за даними підходами мають значні відмінності за рахунок впливу містків холоду та різних підходів до розрахунку тепловтрат через підлогу на ґрунті. Врахування містків холоду може призвести до збільшення теплового навантаження на систему опалення на 10%. Проведений аналіз складових теплового навантаження на систему опалення громадської будівлі для європейського підходу за стандартом EN 12831 та за допомогою спеціалізованої програми для динамічного моделювання EnergyPlus. Методика та результати розрахунків витрат теплоти на вентиляцію за наведеними методиками майже не відрізняються. Досліджено також питому надбавку до теплового навантаження на систему у зв’язку з переривчастими режимами опалення, яка залежить від різниці температур в робочі та неробочі години та часу «розігріву» приміщення.Посилання
Полуянов В. П. Перспективы развития централизованного теплоснабжения в Украине в контексте государственно-частного партнерства / Полуянов В. П., Кравченко Р. С. // БІЗНЕСІНФОРМ, 2012. − №5. − С. 109−112.
Колесник, Е. Энергоэффективность строительной отрасли: приоритетные нормативные документы [Электронный ресурс] / Е. Колесник //Энергосбережение в зданиях. – 2010. – 16 февраля. – Режим доступа: http://www.patriot-nrg.ua/rus/savings/view/ 50. – Загл. с экрана. – Проверено: 17.09.2015.
СНиП 2.04.05-91 Отопление, вентиляция и кондиционирование
Богословский В. Н., Сканави А. Н. Отопление: Учеб. для вузов. ‑ М.: Стройиздат, 1991.–735 с. ISBN 5-274-01527-1.
Державні будівельні норми України ДБН В.2.5-67:2013 Опалення, вентиляція та кондиціонування; надано чинності 2014-01-01. – Київ: Мінрегіон України, 2013. – 141 с.
Солод Л. В. Порівняльний аналіз українських та європейських правил розрахунків потужності систем теплопостачання / Л. В. Солод, А. В. Адегов, В. Н. Волошко // Строительство. Материаловедение. Машиностроение. − 2015. − Вып. 84. − С. 186-191
EnergyPlus: creating a new-generation building energy simulation program / D. B. Crawley, L. K. Lawrie [and others] // Energy and Buildings. – 2001. – Vol. 33. – P. 319-331.
Crawley D. B. EnergyPlus: new capabilities in a whole-building energy simulation program / D. B. Crawley, L. K. Lawrie [and others] // Seventh International IBPSA Conference (August 13-15, 2001, Rio de Janeiro)
EN 12831:2003 E Heating systems in buildings – Method for calculation of the design heat load. (Опалювальні системи в будівлях – Розрахунок теплових навантажень) – CEN, 2003. – 76
The official website EnergyPlus Energy Simulation Software. Input Output Reference. [Електронний ресурс]. – Режим доступу:
Дацюк Т.А. Моделирование теплового режима жилых помещений при прерывистом отоплении / Дацюк Т.А., Ивлев Ю.П., Пухкал В.А. // Современные проблемы науки и образования: электронный научный журнал. – 2014. - №5. – Библиогр.: 6 назв.
BS EN 12831:2003 Heating systems in buildings – Method for calculation of the design heat load. – BSI, 2003. – 88 p.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).