ДЕМОНТАЖНІ РОБОТИ ПРИ ЗНЯТТІ З ЕКСПЛУАТАЦІЇ ЕНЕРГОБЛОКІВ З РЕАКТОРОМ ТИПУ ВВЕР
DOI:
https://doi.org/10.20535/1813-5420.2.2017.111689Ключові слова:
демонтаж, зняття з експлуатації, атомна станція, оптимізація, алгоритм, трудовитрати.Анотація
Стаття присвячена процесу зняття з експлуатації атомних енергоблоків з реактором ВВЕР. Наразі у світі не великий досвід проведення даних робіт, так як проектний термін експлуатації більшості енергоблоків ще не вийшов, а тих що вийшов – був продовжений. Будь – який енергоблок має бути виведений з експлуатації, тому дана тема має актуальність, враховуючи ще й відсутність достатньої кількості досвіду. Наведено метод оптимізації демонтажних робіт при знятті з експлуатації. На основі даного методу створена програма, яка описується в статті, що обраховує можливі варіанти проведення демонтажних робіт. Результатом є висвітлення вартості кожного з варіантів та їх опис. До опису варіантів відносяться такі характеристика як: кількість працівників, їх кваліфікація, необхідний час на виконання роботи. Наводиться приклад розрахунку демонтажу обладнання підсистеми аварійного розхолодження. Результат має як якісний так і кількісний характер. Автор акцентує увагу на важливості оптимізації демонтажних робіт саме з метою економії фінансових ресурсів.Посилання
Досвід зняття з експлуатації енергоблоків атомних електричних станцій / А. В. Носовский; Наук. вісті НТУУ «КПІ». – 2003. - №5 (31). – С. 27-35.
Снятие с эксплуатации ядерных энергетических установок / А. В. Носовский, В. Н. Васильченко, А. А. Ключников, Я. В. Ященко; Под ред. А. В. Носовского - К.: Техніка, 2005. – 288 с.
http://uatom.org/index.php/ru/obschie-svediniya/vyvod-aes-yz-ekspluatatsyy/
http://www.energoatom.kiev.ua/ua/separated/
Концепция снятия с эксплуатации энергоблоков ОП «Ривненская АЭС»
Міністерство енергетики і електрифікації СССР. Головний проект. Хмельницька АЕС. Технічний проект. Частина 9. 9.3. «Смета и сметные расчеты на тепломеханическое и гидротехническое оборудование и монтаж». (ст. 111, 143).
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).