DOI: https://doi.org/10.20535/1813-5420.2.2017.111689

ДЕМОНТАЖНІ РОБОТИ ПРИ ЗНЯТТІ З ЕКСПЛУАТАЦІЇ ЕНЕРГОБЛОКІВ З РЕАКТОРОМ ТИПУ ВВЕР

Volodymyr Ivanovych Filatov, Serhii Mykolaiovych Polishchuk

Анотація


Стаття присвячена процесу зняття з експлуатації атомних енергоблоків з реактором ВВЕР. Наразі у світі не великий досвід проведення даних робіт, так як проектний термін експлуатації більшості енергоблоків ще не вийшов, а тих що вийшов – був продовжений. Будь – який енергоблок має бути виведений з експлуатації, тому дана тема має актуальність, враховуючи ще й відсутність достатньої кількості досвіду. Наведено метод оптимізації демонтажних робіт при знятті з експлуатації. На основі даного методу створена програма, яка описується в статті, що обраховує можливі варіанти проведення демонтажних робіт. Результатом є висвітлення вартості кожного з варіантів та їх опис. До опису варіантів відносяться такі характеристика як: кількість працівників, їх кваліфікація, необхідний час на виконання роботи. Наводиться приклад розрахунку демонтажу обладнання підсистеми аварійного розхолодження.  Результат має як якісний так і кількісний характер. Автор акцентує увагу на важливості оптимізації демонтажних робіт саме з метою економії фінансових ресурсів.

Ключові слова


демонтаж; зняття з експлуатації; атомна станція; оптимізація; алгоритм; трудовитрати.

Повний текст:

PDF

Посилання


Досвід зняття з експлуатації енергоблоків атомних електричних станцій / А. В. Носовский; Наук. вісті НТУУ «КПІ». – 2003. - №5 (31). – С. 27-35.

Снятие с эксплуатации ядерных энергетических установок / А. В. Носовский, В. Н. Васильченко, А. А. Ключников, Я. В. Ященко; Под ред. А. В. Носовского - К.: Техніка, 2005. – 288 с.

http://uatom.org/index.php/ru/obschie-svediniya/vyvod-aes-yz-ekspluatatsyy/

http://www.energoatom.kiev.ua/ua/separated/

Концепция снятия с эксплуатации энергоблоков ОП «Ривненская АЭС»

Міністерство енергетики і електрифікації СССР. Головний проект. Хмельницька АЕС. Технічний проект. Частина 9. 9.3. «Смета и сметные расчеты на тепломеханическое и гидротехническое оборудование и монтаж». (ст. 111, 143).


Пристатейна бібліографія ГОСТ


___________________________________________________________

© Кафедра електропостачання, Інститут енергозбереження та енергоменеджменту, НТУУ 'КПІ ім. Ігоря Сікорського' 2019 р.

Адміністратор web-сайту Закладний О.О. zakladniy@gmail.com