ІНФОРМАЦІЙНІ АСПЕКТИ ВПРОВАДЖЕННЯ СИСТЕМИ ЕНЕРГОМЕНЕДЖМЕНТУ «КОНТРОЛЬ І ПЛАНУВАННЯ ЕНЕРГОСПОЖИВАННЯ» НА КОТЕЛЬНИХ ЦСТ

Автор(и)

DOI:

https://doi.org/10.20535/1813-5420.2.2017.111690

Ключові слова:

інформація, к.к.д. за прямим балансом, добова відомість роботи обладнання, контроль і планування енергоспоживання, енергоефективність, котельня, регресійний аналіз, енергетичний менеджмент

Анотація

Проаналізовано дані добових відомостей роботи обладнання 11 котелень; к.к.д. за прямим балансом ніде не визначається, тому оцінити достовірність інформації не можна; якщо к.к.д. визначити по (1), то виявиться, що котел №1 котельні Х-квартал 14 січня 2013 р більшу частину часу доби працював з к.к.д. 0,95-1,01, а котел № 2 цілу добу пропрацював з к.к.д. 1,21. Перевірка для цього дня в добовій відомості котельні показує хибність записів, що виявляють і враховують при макетування в ПТО. Проведено порівняння скоригованого к.к.д. за прямим балансом з даними добового макетування перетворення енергії, що виконується ПТО підприємства. Розглянуто похибки визначення к.к.д. за прямим балансом і можливість використання скоригованих даних добової відомості журналу оператора для моніторингу показників енергоефективності через к.к.д. і через питома витрата газу на вироблення тепла. Описано регресійний аналіз якості управління відпуском теплоти і погодним регулюванням. Службою енергетичного менеджменту запущена програма енергетичного моніторингу всіх ПЕР по районним та квартальним котельним міста; програма дозволяє на підставі електронної відомості визначити ефективність роботи котельні. За сприяння служб теплової автоматики і вимірювань, інформаційних технологій була розроблена і запущена програма, що дозволяє оперативному персоналу котелень відстежувати к.к.д. роботи котлів в реальному часі, що на практиці дозволить визначити ефективність регулювання роботи котлів оперативним персоналом котелень.

Біографії авторів

Oleksandr Viktorovych Mykhailov, Комунальне підприємство «Теплопостачання міста Одеси»

главный инженер

Yevhen Pavlovych Fomichov, Одеський національний політехнічний університет

канд. техн. наук, профессор,

Yevheniia Pavlivna Nechyporuk, Одеський національний політехнічний університет

ассистент

Посилання

Я.М. Торчинский и др. Нормирование расхода топливно-энергетических ресурсов. – К. Будівельник, 1986

Системы энергетического менеджмента – Требования к руководству по применению ИСО 50001:2011.

Информационное обеспечение контроля и планирования системы энергоменеджмета на предприятии теплоснабжения. Перша Міжнародна науково-практична та навчально- методична конференція «Енергетичний менеджмент: стан та перспективи розвитку – PEMS’14» НТУУ КПІ 27-29 травня 2014 р., с.68, Ковшар С.П., Фомічов П.Є.

Информационные аспекты внедрения системы M&T на котельных ЦСТ. IV Международная научно-практическая и научно-методическая конференция «Энергетический менеджмент: состояние и перспективы развития – PEMS’17» НТУУ КПИ им. Игоря Сикорского 25-27 апреля 2017 г., с. 45-46, Михайлов А.В.

Фомичев Е.П., Нечипорук Е.П. Тарновский М.В. Энергоаудит предприятий централизованного теплоснабжения. Подготовлено ЧЭФ «Оптим Энерго», 2013. Электронное издание.

##submission.downloads##

Номер

Розділ

ТЕХНОЛОГІЇ ТА ОБЛАДНАННЯ В ЕНЕРГЕТИЦІ