ІНФОРМАЦІЙНІ АСПЕКТИ ВПРОВАДЖЕННЯ СИСТЕМИ ЕНЕРГОМЕНЕДЖМЕНТУ «КОНТРОЛЬ І ПЛАНУВАННЯ ЕНЕРГОСПОЖИВАННЯ» НА КОТЕЛЬНИХ ЦСТ
DOI:
https://doi.org/10.20535/1813-5420.2.2017.111690Ключові слова:
інформація, к.к.д. за прямим балансом, добова відомість роботи обладнання, контроль і планування енергоспоживання, енергоефективність, котельня, регресійний аналіз, енергетичний менеджментАнотація
Проаналізовано дані добових відомостей роботи обладнання 11 котелень; к.к.д. за прямим балансом ніде не визначається, тому оцінити достовірність інформації не можна; якщо к.к.д. визначити по (1), то виявиться, що котел №1 котельні Х-квартал 14 січня 2013 р більшу частину часу доби працював з к.к.д. 0,95-1,01, а котел № 2 цілу добу пропрацював з к.к.д. 1,21. Перевірка для цього дня в добовій відомості котельні показує хибність записів, що виявляють і враховують при макетування в ПТО. Проведено порівняння скоригованого к.к.д. за прямим балансом з даними добового макетування перетворення енергії, що виконується ПТО підприємства. Розглянуто похибки визначення к.к.д. за прямим балансом і можливість використання скоригованих даних добової відомості журналу оператора для моніторингу показників енергоефективності через к.к.д. і через питома витрата газу на вироблення тепла. Описано регресійний аналіз якості управління відпуском теплоти і погодним регулюванням. Службою енергетичного менеджменту запущена програма енергетичного моніторингу всіх ПЕР по районним та квартальним котельним міста; програма дозволяє на підставі електронної відомості визначити ефективність роботи котельні. За сприяння служб теплової автоматики і вимірювань, інформаційних технологій була розроблена і запущена програма, що дозволяє оперативному персоналу котелень відстежувати к.к.д. роботи котлів в реальному часі, що на практиці дозволить визначити ефективність регулювання роботи котлів оперативним персоналом котелень.Посилання
Я.М. Торчинский и др. Нормирование расхода топливно-энергетических ресурсов. – К. Будівельник, 1986
Системы энергетического менеджмента – Требования к руководству по применению ИСО 50001:2011.
Информационное обеспечение контроля и планирования системы энергоменеджмета на предприятии теплоснабжения. Перша Міжнародна науково-практична та навчально- методична конференція «Енергетичний менеджмент: стан та перспективи розвитку – PEMS’14» НТУУ КПІ 27-29 травня 2014 р., с.68, Ковшар С.П., Фомічов П.Є.
Информационные аспекты внедрения системы M&T на котельных ЦСТ. IV Международная научно-практическая и научно-методическая конференция «Энергетический менеджмент: состояние и перспективы развития – PEMS’17» НТУУ КПИ им. Игоря Сикорского 25-27 апреля 2017 г., с. 45-46, Михайлов А.В.
Фомичев Е.П., Нечипорук Е.П. Тарновский М.В. Энергоаудит предприятий централизованного теплоснабжения. Подготовлено ЧЭФ «Оптим Энерго», 2013. Электронное издание.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).