DOI: https://doi.org/10.20535/1813-5420.2.2017.111690

ІНФОРМАЦІЙНІ АСПЕКТИ ВПРОВАДЖЕННЯ СИСТЕМИ ЕНЕРГОМЕНЕДЖМЕНТУ «КОНТРОЛЬ І ПЛАНУВАННЯ ЕНЕРГОСПОЖИВАННЯ» НА КОТЕЛЬНИХ ЦСТ

Oleksandr Viktorovych Mykhailov, Yevhen Pavlovych Fomichov, Yevheniia Pavlivna Nechyporuk

Анотація


Проаналізовано дані добових відомостей роботи обладнання 11 котелень; к.к.д. за прямим балансом ніде не визначається, тому оцінити достовірність інформації не можна; якщо к.к.д. визначити по (1), то виявиться, що котел №1 котельні Х-квартал 14 січня 2013 р більшу частину часу доби працював з к.к.д. 0,95-1,01, а котел № 2 цілу добу пропрацював з к.к.д. 1,21. Перевірка для цього дня в добовій відомості котельні показує хибність записів, що виявляють і враховують при макетування в ПТО. Проведено порівняння скоригованого к.к.д. за прямим балансом з даними добового макетування перетворення енергії, що виконується ПТО підприємства. Розглянуто похибки визначення к.к.д. за прямим балансом і можливість використання скоригованих даних добової відомості журналу оператора для моніторингу показників енергоефективності через к.к.д. і через питома витрата газу на вироблення тепла. Описано регресійний аналіз якості управління відпуском теплоти і погодним регулюванням. Службою енергетичного менеджменту запущена програма енергетичного моніторингу всіх ПЕР по районним та квартальним котельним міста; програма дозволяє на підставі електронної відомості визначити ефективність роботи котельні. За сприяння служб теплової автоматики і вимірювань, інформаційних технологій була розроблена і запущена програма, що дозволяє оперативному персоналу котелень відстежувати к.к.д. роботи котлів в реальному часі, що на практиці дозволить визначити ефективність регулювання роботи котлів оперативним персоналом котелень.

Ключові слова


інформація; к.к.д. за прямим балансом; добова відомість роботи обладнання; контроль і планування енергоспоживання; енергоефективність; котельня; регресійний аналіз; енергетичний менеджмент

Повний текст:

PDF

Посилання


Я.М. Торчинский и др. Нормирование расхода топливно-энергетических ресурсов. – К. Будівельник, 1986

Системы энергетического менеджмента – Требования к руководству по применению ИСО 50001:2011.

Информационное обеспечение контроля и планирования системы энергоменеджмета на предприятии теплоснабжения. Перша Міжнародна науково-практична та навчально- методична конференція «Енергетичний менеджмент: стан та перспективи розвитку – PEMS’14» НТУУ КПІ 27-29 травня 2014 р., с.68, Ковшар С.П., Фомічов П.Є.

Информационные аспекты внедрения системы M&T на котельных ЦСТ. IV Международная научно-практическая и научно-методическая конференция «Энергетический менеджмент: состояние и перспективы развития – PEMS’17» НТУУ КПИ им. Игоря Сикорского 25-27 апреля 2017 г., с. 45-46, Михайлов А.В.

Фомичев Е.П., Нечипорук Е.П. Тарновский М.В. Энергоаудит предприятий централизованного теплоснабжения. Подготовлено ЧЭФ «Оптим Энерго», 2013. Электронное издание.


Пристатейна бібліографія ГОСТ


___________________________________________________________

© Кафедра електропостачання, Інститут енергозбереження та енергоменеджменту, НТУУ 'КПІ ім. Ігоря Сікорського' 2019 р.

Адміністратор web-сайту Закладний О.О. zakladniy@gmail.com