ПІДХОДИ ДО ОБ’ЄДНАННЯ УЧАСНИКІВ КОНКУРЕНТНОГО РИНКУ ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ
DOI:
https://doi.org/10.20535/1813-5420.3.2017.117218Ключові слова:
Smart Grid, віртуальна електрична станція, балансуюча група, балансування електроенергії, керування в енергетиціАнотація
Широке розповсюдження розосереджених джерел енергії та розвиток конкурентних відносин в енергетиці спонукають до пошуку нових перспективних рішень щодо керування та балансу-вання в енергетичних системах. Такими рішеннями стають віртуальні електричні станції (ВіЕС) та балансуючі групи (БГ). В статті викладено результати аналізу світового досвіду створення та використання ВіЕС та балансуючих груп. Розглянуто основне призначення та складові ВіЕС, а також аспекти їх функціонування в залежності від призначення. Наведено основні функції БГ та проблеми, що вони дозволяють вирішувати.Посилання
Braun M. Virtual Power Plant Functionalities – Demonstrations in a Large Laboratory for Distributed En-ergy Resources // 20th International Conference on Electricity Distribution (CIRED). – Prague, Czech Republic, 8-11 June 2009.
Dimeas A. L., Hatziargyriou N. D. Agent based control of Virtual Power Plants, Intelligent Systems Applica-tions to Power Systems // ISAP 2007. International Conference on.
Денисюк С.П., Горенко Д.С. Аналіз проблем впровадження віртуальних електростанцій // Енергети-ка: економіка, технології, екологія. – 2016. – № 2. – С. 25-33.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).