МЕТОДИ ВИБОРУ ЗРАЗКІВ ЕНЕРГОЗБЕРІГАЮЧОГО ОБЛАДНАННЯ ТА ТЕХНОЛОГІЙ
DOI:
https://doi.org/10.20535/1813-5420.2.2014.132671Ключові слова:
енергозбереження, порівняльна оцінка та вибір, метод розпізнавання образів, метод аналізу ієрархій, котлове обладнання, попарне порівняння, система підтримки прийняття рішенняАнотація
Метою досліджень є розробка методичного підходу для оцінки та вибору кращих зразків енергозберігаючого обладнання та технологій (ЕОТ) за критерієм «ефективність - вартість» на основі комплексного застосування двох методів: методу аналізу ієрархій (МАІ) та методу розпізнавання образів (МРО). Такий підхід спрямований на мінімізацію їх недоліків та збільшення переваг. Застосування даних методів апробовано на прикладі вибору кращого зразку котлового обладнання з 6 альтернативних зразків, які порівнювалися за сімома показниками, розподілених за двома глобальними показниками: технічна досконалість та економічність. Результати апробації обраних методів підтвердили достовірність отриманих результатів. На основі запропонованого методичного підходу розроблена система підтримки прийняття рішення «Вибір ЕОТ», яка дозволить оперативно отримувати результати рішень, аналізувати їх в графічному вигляді та своєчасно уточнювати пріоритети в умовах процесів вибору.Посилання
Денисюк С.П. Особливості реалізації політики енергоефективності – пріоритети України // Енергетика: економіка, технології, екологія.– 2013.– No2.– С. 7 – 20.
Самков О.В. Методичний підхід для порівняльної оцінки та вибору зразків енергетичного котлового обладнання / О.В.Самков, Ю.А. Захарченко, А.А. Скрипніченко, М.М. Хамровська // Проблеми інформатизації та управління. – No4 (28), 2009. – С.120–129.
Брахман Т. Р. Многокритериальность и выбор альтернативы в технике / Т. Р. Брахман. – М.: Радио и связь, 1984. – 288 с.
Саати Т.Л. Аналитическое планирование. Организация систем: пер. с англ. / Т.Л. Саати, К.П. Керис – М.: Радио и связь, 1991. – 224 с.
Фомин Я. А. Распознавание образов: теория и применения. – 2-е изд. – М.: ФАЗИС, 2012.– 429 с.
A. Labib, A. Ishizaka. Review of the main developments in the analytic hierarchy process. Expert Systems and Applications, 38 (11):14336– 14345, 2011.
Thomas L. Saaty. The analytic hierarchy process. Pittsburg, 1990. RWS Publications.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).