DOI: https://doi.org/10.20535/1813-5420.1.2018.133047

МОДЕЛЮВАННЯ ТЕПЛОВОГО СТАНУ БУДІВЛІ З СИСТЕМОЮ ТЕРМОАКТИВНОГО УТЕПЛЕННЯ

Roman Viktorovych Mordas, Nataliia Leonidivna Lebed

Анотація


В статті описано нову систему теплозабезпечення, що  може використовуватися як для нових будинків, так і для реконструкції старих будівель, де система опалення вже вичерпала свій ресурс і не підлягає відновленню. Розгянуто систему термоактивного утеплення опалення та охолодження, основними перевагами якої є робота з низькотемпературними джерелами теплоти (теплові насоси, сонячні колектори та ін.) Запропоновано теплогідравлічну схему роботи даної системи в поєднанні з інноваційним обладанням. Проведено CFD моделювання температурного режиму поточної частини корпусу теплоенергетичного факультету КПІ ім. Ігоря Сікорського. Отримано температурні поля та розподіли швидкості повітря в приміщенні, витрати теплової енергії для опалення приміщення в двох випадках: до термодернізації та після її виконання. У зв’язку із збільшеною ефективністю роботи теплових насосів в низькотемпературному режимі маємо різницю у витраті енергії на підтримання температурного стану будівлі в 8 разів. Характерною особливістю даної системи також є можливість роботи в режимі кондиціонування приміщень.


Ключові слова


термоактивні конструкції; термоактивне утеплення, система теплозабезпечення; температурний стан будівель; тепловий насос

Повний текст:

PDF

Посилання


Gregor P. Henze, Primary energy and comfort performance of ventilation assisted thermo-active building systems in continental climates / Gregor P. Henze, Clemens Felsmann, Doreen E. Kalz, Sebastian Herkel // Energy and Buildings 40, 2008, p.p. 99–111.

Екокольт [Електронний ресурс] http://ecocolt.com/

ДБН В.2.5-67:2013 Опалення, вентиляція та кондиціонування. Київ, 2013, 147 c.

The World Meteorological Organization [Електронний ресурс] https://public.wmo.int/

BS EN 14511-2:2013 - Air conditioners, liquid chilling packages and heat pumps with electrically driven compressors for space heating and cooling. Test conditions.


Пристатейна бібліографія ГОСТ


___________________________________________________________

© Кафедра електропостачання, Інститут енергозбереження та енергоменеджменту, НТУУ 'КПІ ім. Ігоря Сікорського' 2019 р.

Адміністратор web-сайту Закладний О.О. zakladniy@gmail.com