НЕЙРОМЕРЕЖЕВЕ УПРАВЛІННЯ ДРОБИЛЬНО-ПОМОЛЬНИМ КОМПЛЕКСОМ
DOI:
https://doi.org/10.20535/1813-5420.1.2014.133402Ключові слова:
дробильно-помольний комплекс, штучні нейронні мережі, кульовий млинАнотація
У статті розглядаються питання застосування апарату штучних нейронних мереж для побудови систем моніторингу та управління дробильно-помольним комплексом, з метою визначення і підтримки оптимального за електроспоживанням режиму роботи агрегатів подрібнення і помелу. Вирішено питання вибору структури регулятора та його навчання . Для практичного вирішення завдання стеження запропонована наближена NARMA - модель з виділеною складовою управління. Показано, що застосування налаштованого нейроконтролера дозволяє досягти більш стабільної роботи ділянки по вихідному продукту і при випадкових змінах вхідного вантажопотоку, за рахунок чого знижується електроспоживання комплексу.Посилання
Медведев В.С., Потемкин В.Г. Нейронные сети. MATLAB 6. – М.: ДИАЛОГ-МИФИ, 2002. – 496с.
Розен В.П., Калинчик В. П., Мейта А.В. Применение моделей на базе нейронных сетей для решения многокритериальной задачи управления дробильно-измельчительным комплексом // Вісник НТУУ “КПІ”, серія “Гірництво”, - 2003, вип. 8. – С. 134 – 141.
Neural networks for control / Miller W. T., Sutton R. S., Werbos P. J., Eds. The MIT Press, 1990.
Narendra K. S., Mukhopadhyay S. Adaptive Control Using Neural Networks and Approcsimate Models// IEEE Transactions on Neural Network. 1989. Vol 2. P. 21-26.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).