ЕКОНОМІЧНА ЕФЕКТИВНІСТЬ ПАРОГАЗОВИХ УСТАНОВОК НА БІОПАЛИВІ
DOI:
https://doi.org/10.20535/1813-5420.1.2013.134207Ключові слова:
парогазова установка, генератор біогазу, біогаз, біодобрива, економічна ефективність, строк окупностіАнотація
Розглянуті перспективи використання біопалива в енергоустановках, як один з пріоритетних напрямком розвитку енергетики України й світової економіки. Намічені шляхи підвищення економічної ефективності роботи систем генерації енергії на альтернативному паливі для підвищення енергетичної стабільності країн, покращення стану навколишнього середовища і збереженню запасів традиційних енергоресурсів. Представлено методику визначення економічної ефективності парогазових енергоустановок шляхом зіставлення строку їх окупності при зміні електричної потужності та виду палива, що використовується. Виконано аналіз економічної доцільності використання парогазових установок на біопаливі та представлено техніко-економічне обґрунтування використання біогазових електростанцій, які забезпечують вироблення електроенергії, теплової енергії для опалювання, гарячого водопостачання та виробництво екологічно чистих біодобрив. Наведено обґрунтування перспектив використання парогазових установок на біопаливі та намічено шляхи зменшення строку їх окупності на засадах енергозберігаючих технологій.Посилання
Экономика и управление энергетическими предприятиями /Под ред. Н. Н. Кожевникова. – М.: Издательский центр «Академия», 2004. – 432 с.
Объединение «Альтернативная технология» представляет технологию и установки для производства биоудобрений и биогаза [электронный ресурс]–Режим доступа: http://www/biogas.vn.ua – Установки для получения биоудобрений и биогаза.
Интересные новости: стоимость электроэнергии в Украине 2013 год/ admin, январь 16 th, 2013 [электронный ресурс]: – Режим доступа: http://cablecompany.com.ua/articles/tarify-elektroenergii-2013-ukraina – Стоимость электроэнергии в Украине 2013 год.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).