ЕФЕКТИВНЕ ВИКОРИСТАННЯ ЕНЕРГЕТИЧНИХ РЕСУРСІВ ТА КОНЦЕНТРАЦІЯ ПОТОКУ ЕНЕРГІЇ НИЗЬКОПОТЕНЦІАЛЬНИХ ДЖЕРЕЛ
DOI:
https://doi.org/10.20535/1813-5420.1.2013.141447Ключові слова:
енергоефективність, низькопотенціальні джерела енергії, концентрація, підсилення потоку, електроенергетичний комплексАнотація
У статті розглянуто питання оптимізації використання енергетичних ресурсів. Проаналізовано можливості підвищення ефективності використання низькопотенціальних джерел енергії, первинних та вторинних енергетичних ресурсів. Розглянуто способи раціонального та більш ефективного використання традиційних джерел енергії. Розглянуто можливості концентрації потоку енергії сонячного випромінювання, води, вітру та низькопотенціального тепла. Визначено спосіб підвищення ефективності низькопотенціальних джерел енергії. Наведено особливості побудови та переваги електроенергетичних комплексів на основі нетрадиційних та відновлювальних джерел енергії. Зроблено оцінку проблем, які вирішує впровадженя таких комплексів.Посилання
Праховник А.В., Іншеков Є.М, Штогрин Є.А. Введення в енергетичний менеджмент. – К.: НТУУ «КПІ», 2012. – 272 с.
Праховник А.В. Малая енергетика: распределенная генерация в системах энергоснабжения. – К.: «Освіта України», 2007. – 464 с. іл..
Маляренко В.А. Енергетика і навколишнє середовище. – Х.: Видавництво «САГА», 2008. – 364 с.
Концентраторні технології геліоенергетики: Визначення та класифікація оптичних концентраторів. [Електронний ресурс]. Режим доступу: http://tp.quelta.com.ua/shop5/index.php?productID=542.
Классификация тепловых насосов. [Електронний ресурс]. Режим доступу http://osipovs.ru/index.php/klasifikacia.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).