ОСОБЛИВОСТІ ОЦІНКИ ЗАПАСУ СТІЙКОСТІ ЛОКАЛЬНИХ СИСТЕМ З РІЗНОРІДНИМИ ДЖЕРЕЛАМИ ГЕНЕРАЦІЇ
DOI:
https://doi.org/10.20535/1813-5420.0.2013.149777Ключові слова:
стійкість, локальні системи, межі стійкостіАнотація
Досліджено підходи до оцінки стійкості енергетичних систем з точки зору різних наукових теорій. Розглянуто основні критерії стійкості, для енергетичних, економічних та соціальних систем. Запропоновано визначення стійкості для локальних систем електроспоживання з різнорідними джерелами енергії. Проаналізовано спотворення, які виникають у локальних системах, та їхній вплив на стійкість систем. Визначено межі стійкості для зазначених локальних систем та граничні режими за яких спотворення сигналів в мережі може викликати порушення стійкості.Посилання
Буткевич О.Ф., Запаси статичної стійкості та пропускна спроможність контрольованих перетинів енергосистем – деякі ретроспекції та сьогодення // Пр. Ін-ту електродинаміки НАН України. Зб. наук. пр. – К.: ІЕД НАНУ, 2007. – Вип. 18. – С. 3 – 12.
ГКД 34.20.575-2002 // Стійкість енергосистем, керівні вказівки / К.: ОЕП «Гріфре», 2009. – 23 с.
Денисюк С.П., Оптимізація режимів електропостачання в локальних системах з розосередженою генерацією / Денисюк С.П., Дерев’янко Д.Г., Колесник П.С. // Зб. пр. Ін-ту електродинаміки НАН України. Спец. вип. – 2011. – С. 30–37.
Денисюк С.П., Рибіна О. Б., Дерев’янко Д.Г. Аналіз електромагнітної сумісності елементів систем електропостачання при змінних параметрах генератора та навантажень // Спец. випуск Праць Ін-ту електродинаміки НАН України (Матеріали І Міжнародної конференції «Інтелектуальні енергетичні системи – ІЕС’10») – К.: ІЕД НАНУ, 2010.
Kundur P., Paserba J., Ajjarapu V. and other. Definition and classification of power system stability IEEE/CIGRE joint task force on stability terms and definitions // IEEE Trans. On Pow. Sys. - 2004. - V. 19 - No 2. -Pp. 1387-1401.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).