ШЛЯХИ ВИРІШЕННЯ ПРОБЛЕМ ФІНАНСУВАННЯ ВПРОВАДЖЕННЯ ЗАХОДІВ З ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ В ОРГАНІЗАЦІЯХ БЮДЖЕТНОЇ СФЕРИ УКРАЇНИ
DOI:
https://doi.org/10.20535/1813-5420.1.2012.160841Ключові слова:
енергоспоживання, аналіз споживання, енергозбереження, паливно-енергетичні ресурси, градусо-деньАнотація
Проведено аналіз публікацій щодо потенціалу енергозбереження в Україні. Показано проблеми фінансування бюджетної сфери на потреби тепло забезпечення. Показано проблему нормування витрат теплової енергії. Подано опис недосконалості сучасних вимог щодо опору теплопередачі огороджувальних конструкцій. Показано вимоги щодо опору теплопередачі огороджувальних конструкцій деяких іноземних держав. Показано необхідність застосування статистично-математичних методів для підвищення рівня якості процесу аналізу витрат на споживання теплової енергії у будівлях бюджетної сфери України. Запропоновано методи визначення джерел енергозбереження. Запропоновано можливі шляхи вирішення проблеми фінансування впровадження енергозберігаючих заходів або створення фонду енергоефективності.Посилання
Ковалко М.П. Енергозбереження – пріоритетний напрямок державної політики України / М.П. Ковалко, С.П. Денисюк; відп. ред. А.К. Шидловський. – К.: УЕЗ, 1998. – 506 с.
Комплексна державна програма енергозбереження України. – К.: Держкоменергозбереження України, 1992.
Одесские тепловики внедряют новые методы энергосбережения // Журнал «Энергосбережение» (Донецк). – 2011. – No 9.
Галузева програма підвищення енергоефективності у будівельній галузі на 2010 – 2014 роки, схвалена та рекомендована до затвердження на засіданні президії Науково–технічної ради Мінрегіонбуду 25 червня 2009 р. та затверджена наказом Мінрегіонбуду від 30.06.2009 р. No 257.
Розен В.П. Методологічний підхід до визначення факторів впливу та забезпечення на рівень енергоспоживання / В.П. Розен, В.Ф. Ткаченко // Вісник НТУУ «КПІ». – 2010. – Вип. 19. – (Серія «Гірництво»).
Маляренко В.А. Энергосбережение и энергетический аудит: учеб. пособие / В.А. Маляренко, И.А. Немировский; под ред. проф. В.А. Маляренко. – Харьков: ХНАГХ, 2008. – 253 с.
Бодюк А.В. Централізоване управління енергозбереженням / Бодюк А.В., Циба Р.П., Хотянівська Н.В. // Журнал «Энергосбережение» (Донецк). – 2007. – No10.
Башмаков А.И. Повышение энергоэффективности в организациях бюджетной сферы / А.И. Башмаков // Журнал «Энергосбережение» (Москва). – 2009. – No6.
Энергоаудит организаций бюджетной сферы Нижегородского региона / [Вагин Г.Я., Лоскутов А.Б. и др.] // Журнал «Энергоэффективность: опыт, проблемы, решения» (Нижегородская обл.). – 1999. – No 1.
Програма МОН України щодо зменшення споживання енергоресурсів навчальними закладами та установами освіти, підпорядкованими міністерству і фінансування яких здійснюється з державного бюджету, на 2010 – 2014 рр., затверджена Наказом МОН від 26.02.2010 р. No 147.
СНиП II–3–79** «Строительная теплотехника».
Норми витрат електричної та теплової енергії для установ і організацій бюджетної сфери. ВАТ «УкрНДІінжпроект». – Київ, 1999.
Порядок складання, розгляду, затвердження та основні вимоги до виконання кошторисів бюджетних установ, затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2002 р. No 228.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).