ПЕРСПЕКТИВИ ЗАСТОСУВАННЯ АЛЮМІНІЄВИХ ТЕПЛОВИХ ТРУБ В СОНЯЧНИХ КОЛЕКТОРАХ ВОДОНАГРІВАЛЬНИХ УСТАНОВОК
DOI:
https://doi.org/10.20535/1813-5420.1.2012.161065Ключові слова:
теплова труба, сонячний колектор, теплообмінникАнотація
В статті наведені результати розробки алюмінієвих теплових труб та їх випробувань, а також опис дослідних зразків плоского и вакуумного сонячних колекторів і результати їх випробувань. Експериментальні дослідження показали, що нові легкі та недорогі теплові труби мають високі теплопередаючі характеристики. Максимальна теплопередаюча спроможність одної теплової труби не менш ніж 210 Вт, а її термічний опір - від 0,02 до 0,07 C°/Вт. Гідравлічний опір теплообмінника сонячного колектора може бути знижено нижче за 100 Па, а їх ККД достатньо висок до 0,72. Проведені дослідження показали перспективність використання алюмінієвих профільних теплових труб в сонячних колекторах водонагрівальних установок.Посилання
Dr. F. Mahjouri. "Vacuum Tube Liquid-Vapor (Heat-Pipe) Collectors" www.thermotechs.com. 2005. Thermo Technologies, Web. 16 Sep 2009. http://thermotechs.com/Downloads/Vacuum%20Tube%20Paper.pdf.
Baturkin V., B. Rassamakin, S. Khayrnasov, E. Shevel. Grooved heat pipes with porous deposit to enhance heat transfer in the evaporator. International Conference “Heat Pipes for Space application”, Moscow, Russia, 15-18 September, 2009, p. 11.Laplace S, and Pascal W, “Effects of magnetic field to the water droplets” J. Physics. 20 (3), 395-399 (2005).
Б.М. Рассамакин, С.М. Хайрнасов, В.К. Зарипов, А.Б. Рассамакин. Солнечная водонагревательная установка с высокоэффективными типами коллекторов на основе алюминиевых тепловых труб // Нова тема. – 2010. – No3 (26). – С. 27-29.
Возобнавляемая энергетика. Б.М. Рассамакин, В.К. Зарипов, С.М. Хайрнасов, А.Б. Рассамакин, И.А. Матвийко. Стенд для испытаний солнечных коллекторов. Нетрадиційні і поновлювальні джерела енергії, як альтернативні первинним джерелам енергії в регіоні, Львів, 2-3 квітня 2009 рік, с. 234-238.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).