ТЕРМОДИНАМІЧНА ЕФЕКТИВНІСТЬ ТЕПЛОНАСОСНИХ СИСТЕМ ПОВІТРЯНОГО ОПАЛЕННЯ ТА ВЕНТИЛЯЦІЇ З РЕКУПЕРАТОРОМ ТЕПЛОТИ ТА РЕЦИРКУЛЯЦІЄЮ ВІДПРАЦЬОВАНОГО ПОВІТРЯ
DOI:
https://doi.org/10.20535/1813-5420.1.2012.161304Ключові слова:
тепловий насос, повітряне опалення, вентиляція, рекуператор теплоти, рециркуляція відпрацьованого повітря, ефективність теплонасосних системАнотація
Тепловий насос може використовувати різні джерела низькопотенційної теплоти, віддаючи її різним теплоносіям. Одними із найефективніших систем для використання теплових насосів є системи повітряного опалення та вентиляції. Це перспективні технології, які допомагають економити кошти і ефективно справляються зі своїми завданнями. Не зважаючи на те, що в Україні системи на основі теплових насосів використовуються понад 10 років, в літературі бракує даних відносно обґрунтованого аналізу і порівняння різних повітряних систем опалення та вентиляції. Дана стаття присвячується аналізу системи, яка працює одночасно як на опалення, так і на вентиляцію приміщення. Наведено результати аналізу роботи теплонасосних систем повітряного опалення та вентиляції. Отримані значення коефіцієнта використання енергії для таких систем. Зроблені висновки щодо ефективності використання теплових насосів у системах повітряного опалення та вентиляції.Посилання
Коврига Т. Лідер енергозберігаючих технологій / Т.Коврига // Энергосбережение. – 2009. – No9. – С. 4–5.
Безродний М.К., Галан М.А. Енергетична ефективність системи вентиляції з використанням рекуператора та теплового насосу // Техническая теплофизика и промышленная теплотехника. – 2011. - No 3. – С. 5-13.
Безродний М.К., Галан М.А. Енергетична ефективність теплонасосної системи вентиляції з рекуператором теплоти і рециркуляцією відпрацьованого повітря // Наукові вісті НТУУ “КПІ”. – 2011. - No 2. – С. 16-19.
Безродний М.К., Галан М.А. Термодинамічна ефективність теплонасосних систем повітряного опалення // Наукові вісті НТУУ “КПІ”. – 2012.
Морозюк Т.В.Теория холодильных машин и тепловых насосов. – 2006. – 712 с.
Суслов А. Воздушные тепловые насосы: возможности и ошибки маркетинга // Акватерм. – 2010. - No 4. – С.22–24.
Жуков Е. Тепловые насосы – «умножители тепла» // Акватерм. – 2010. - No 6. – С.10–12.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).