ОСОБЛИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ БАГАТОКОЛОВИХ ПОВІТРЯНИХ ЛІНІЙ ЕЛЕКТРОПЕРЕДАВАННЯ
DOI:
https://doi.org/10.20535/1813-5420.3.2018.163814Ключові слова:
надійність електропостачання, багатоколові повітряні лінії електропередавання, напруженість електричного поля, динамічне моделюванняАнотація
В статті наведено необхідність підвищення експлуатаційної надійності повітряних ліній електропередавання (далі – ПЛ) як одного з основних елементів системи передачі електричної енергії. Розглянуто питання доцільності застосування багатоколових ПЛ. Обґрунтовано доцільність додаткових поглиблених досліджень розподілення електричного та магнітного полів багатоколових ПЛ різної конструкції та класів напруги. Представлено послідовність моделювання розподілення електричного поля для ПЛ традиційної конструкції та багатоколових ПЛ напругою 110 кВ. Наведено результати моделювання, які підтверджують доцільність урахування особливостей конструкції опор та просторового розташування проводів під час розрахунку напруженості електричного поля. Показано, що використання результатів моделювання дозволить істотно підвищити надійність та безпеку експлуатації багатоколових ПЛ.Посилання
Казанський С.В. Надійність електроенергетичних систем: навч. посібник / С.В. Казанський, Ю.П. Матеєнко, Б.М. Сердюк. – Київ.: НТУУ «КПІ», 2011. – 216 с. – ISBN 978-966-622-453-1.
СОУ 40.1-00013741-36:2010 Рекомендації щодо проектування та будівництва багатоколових ліній електропередачі напругою 35 – 330 кВ. // Затверджено наказом Мінпаливенерго України від 2 грудня 2010 р. No 511.
СОУ-Н ЕЕ 20.179:2008 Розрахунок електричного і магнітного полів лінії електропередавання. Методика. // Затверджено наказом Мінпаливенерго України від 20 жовтня 2008 р. No 512. – К.: ДП УДНДПВІ «Укрсільенергопроект», 2008.
ПУЕ-2006. Правила улаштування електроустановок. Розділ 2. Передавання електроенергії. Глава 2.4 Повітряні лінії електропередавання напругою до 1 кВ. Глава 2.5 Повітряні лінії електропередавання напругою вище 1 кВ до 750 кВ. Затв. наказом Мінпаливенерго України від 05.01.2006 р. No 3. – К.: ОЕП «ГРІФРЕ», 2006.
COMSOL Multiphysics User ’s Guide, Version 4.3, May 2012.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).