ТЕМПЕРАТУРНИЙ РЕЖИМ ПРИМІЩЕННЯ, ЩО ОБІГРІВАЄТЬСЯ ДВОМА ДВОХПАНЕЛЬНИМИ РАДІАТОРАМИ
DOI:
https://doi.org/10.20535/1813-5420.4.2018.175617Ключові слова:
температурний режим, радіатор, чисельне моделювання, тепловий потік, радіаційно-конвекційний теплообмін.Анотація
Представлені результати розрахункових досліджень повітряно-температурного режиму приміщення, що обігрівається двохпанельний радіаторами в зимовий період року. Досліджуються особливості формування повітряних потоків і температурних полів в приміщенні в залежності від температури радіаторів. Розглядається приміщення з двома вікнами і двома радіаторами, встановленими під вікнами. Результати отримані шляхом чисельного розв’язання системи рівнянь турбулентного перенесення імпульсу та енергії повітряним потоком. На внутрішніх поверхнях приміщення задаються граничні умови четвертого роду, що враховують радіаційно-конвекційний теплообмін даних поверхонь з повітряним середовищем і радіаторами. За отриманими даними побудовані розподілу швидкості і температури в об'ємі приміщення, а також розподіли густини теплових потоків по поверхні зовнішньої стіни. З наведених результатів випливає, що біля зовнішньої стіни рух повітря - опускний, а над радіаторами - підйомний. В результаті взаємодії цих потоків в об'ємі приміщення, що обігрівається двохпанельними радіаторами, утворюються області циркуляційної течії повітряного середовища. Внаслідок цього формується також розподіл температури в об'ємі приміщення. Температура всередині приміщення підвищується в напрямку від підлоги до стелі.
Посилання
Басок Б. И. Температурный режим отапливаемого помещения. Приближенная теплофизическая модель / Б. И. Басок, Б. В. Давыденко, С. М. Гончарук, О. М. Лысенко // Промышленная теплотехника. – 2013. – Т.35, № 4. – С. 23-30.
Басок Б.І. Моделювання тепловіддачі від двохпанельного радіатора / Б.І. Басок, Б.В. Давиденко, С.М. Гончарук, В.Г. Новиков // Будівельні конструкції. – 2013. – В. 77. – С. 60-64.
Басок Б.И. Численное моделирование температурного режима в помещении с двухпанельным радиатором / Б.И. Басок, Б.В. Давыденко, Г.Г. Фаренюк, С. М. Гончарук // Инженерно-физический журнал.-2014.-Т.87, №6.- С. 1375 – 1379.
Патанкар С. Численные методы решения задач теплообмена и динамики жидкости/ Сухас Патанкар. - М., «Энергоатомиздат», 1984, 152 с.
Басок Б.И. Численное моделирование теплопереноса через двухкамерный стеклопакет/ Б.И. Басок, Б.В. Давыденко, С.А. Исаев, С.М. Гончарук, Л.Н. Кужель // Инженерно-физический журнал.- 2016.- Т.89, № 5 .- С. 1288-1295.
Басок Б. І. Експериментальні дослідження теплопередачі через енергоефективні склопакети з низькоемісійним м’ягким покриттям / Б. І. Басок, Б. В. Давиденко, Л. М. Кужель, С. М. Гончарук, Т. Г. Бєляєва.// Промислова теплотехніка.- 2017.- Т. 39, №1. - С.41–48.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).