ЕНЕРГООЩАДНІ ТЕХНОЛОГІЇ ДЛЯ МАЛОЇ ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ
DOI:
https://doi.org/10.20535/1813-5420.2.2010.178081Ключові слова:
котел, турбіна, турбодетандер, помпа, потужність, тиск, протитиск, теплота, газ, електроенергія, технологіяАнотація
Розглянуті методи переводу котелень у міні - ТЕЦ і підвищення економічних і екологічних показників промислових ТЕЦ в умовах ринкових відносин за рахунок маловитратних енергозберігальних технологій. Розглянуто нові способи модернізації ТЕЦ шляхом встановлення турбін з протитиском, газотурбінних установок, турбодетандерів, теплових помп, які набули використання у багатьох країнах світу та можуть бути реалізовані у тепловій енергетиці України.Посилання
Паливно-енергетичний комплекс України//загальноукраїнський проект. Випуск другий.- К.:2008.- 208 с.
Соболь И. Д. ТЭЦ малой мощности на базе котельных предприятий. Изд-во «Майстерня»., 1996 г., 56 с.
Малая энергетика в системе обеспечения экономической безопасности государства / Под общ. ред. Г. К. Вороновского, И. В. Недина. – К.: Знания Украины, 2006. -364 с.
Экология энергетики: Учебное пособие/ Под общ. ред. В. Я. Путилова.-М.: Изд-во МЭИ, 2003.-716 с.
Михайлов А. К. Энергетическая безопасность и малая энергетика. ХХІ век.- ЭбиМЭ-2002: Сб. докл. Всероссийской науч.-техн. конф. 3-5 декабря 2002 г. – С.9-23.
Филиппов С. П. Малая энергетика в России// Теплоэнергетика No 8. – 2009. С. 38-44.
Хлебалин Ю. М., Повышение маневренности ТЭЦ с использованием малозатратных технологий // «Промышленная энергетика».- 2000 г.- No 1.
А.М. Маманов., Критерии использования мини-ТЭЦ // Главный энергетик. - No 10.- 2009.- С.82-89.
Агабабов С. С. Определение экономии топлива на конденсационных электростанциях в тепловых схемах детендерно-генераторного агрегата// Известия вузов. Проблемы энергетики.- 1993, No 12. – С. 3-8.
Попов А. В., Анализ эффективности различных типов тепловых насосов//Главный энергетик.- 2009, No9.-С. 43-47.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).