ПРОГРАМНО-ЦІЛЬОВИЙ ПІДХІД РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОЦЕСІВ УПРАВЛІННЯ В СИСТЕМІ ВІДНОВЛЮВАНОЇ ЕНЕРГЕТИКИ НА РІВНІ РЕГІОНУ
DOI:
https://doi.org/10.20535/1813-5420.1.2023.276186Ключові слова:
програмно-цільове управління, відновлювана енергетика, регіональна програма, енергетичні ресурси, енергозбереження, стратегічний розвиток, державне управління.Анотація
Розглянуто характерні риси та особливості розробки регіональної Програми, що формується з метою вирішення проблем розвитку відновлюваної енергетики та енергетичного комплексу Луганської області. Досліджено програмно-цільовий підхід, що дає можливість забезпечення концентрації фінансових, матеріально-технічних, інших ресурсів, а також координації діяльності місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, територіальних органів міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, підприємств, установ та організацій для розв’язання найважливіших проблем у випадку, якщо зазначені проблеми не можуть бути розв’язанні ними самостійно.
В статті приведено результати використання методу програмно-цільового управління в різних областях України, показано передусім його особливості та переваги: він дає змогу здійснювати повний цикл управлінського процесу – від постановки завдання до оцінки результату й ефективності бюджетних витрат.
Результати досліджень показали, що програми містять прозорий механізм моніторингу, оцінки, контролю і прийняття рішень, що дозволяє удосконалювати систему прийняття рішень щодо розроблення, аналізу, впровадження програм і розподілу ресурсів. Переваги програмно-цільового методу визначили його як важливий інструмент управління, орієнтованого на результат.
Посилання
Stehnei M.I. Suchasni napriamy zabezpechennia staloho rozvytku silskykh terytorii: Yevropeiskyi dosvid ta ukrainski realii. Aktualni problemy ekonomiky. - 2013. - № 3. - S. 125-133.
Voloshyn O. L. Rozvytok alternatyvnoi enerhetyky v Ukraini: suchasnyi stan ta rezultatyvnist mekhanizmiv derzhavnoho rehuliuvannia. Aktualni problemy derzhavnoho upravlinnia : zb. nauk. pr. Nats. akad. derzh. upr. pry Prezydentovi Ukrainy, 2015. - № 1. - S. 176-181.
Amosha O.I., Mikhalova K. V. Pro finansove zabezpechennia realizatsii prohram staloho sotsialno-ekonomichnoho rozvytku. Efektyvna ekonomika. - 2014. - №1. Available at: http://www.economy.nayka.com.ua/?op=1&z=2703. [Accessed: 25-Sept-2022].
Ahapova O. L. Alternatyvni enerhetychni resursy yak obiekt kartohrafuvannia. Liudyna ta dovkillia. Problemy neoekolohii. – Kh.: KhNU im. V. N. Karazina, 2015. – Vyp. 1-2. – S. 95-102.
Stratehiia rozvytku Luhanskoi oblasti na 2021-2027 roky. Available at: http://loga.gov.ua/sites/default/files/collections/strategiya_lugansk_2027_last.pdf. [Accessed: 25-Sept-2022].
Herasymchuk V. H., Romaniuk O.V Tendentsii rozvytku vidnovliuvanoi enerhetyky u sviti i v Ukraini. Naukovyi visnyk Mizhnarodnoho humanitarnoho universytetu. – 2014. – Vyp. 1 – S. 4-8.
Enerhetychna stratehiia Ukrainy na period do 2035 roku: «Bezpeka, enerhoefektyvnist, konkurentospromozhnist» [Elektronnyi resurs]. Stratehiia. Rozporiadzhennia Kabinetu Ministriv Ukrainy vid № 605-r 18.08.2017. Available at: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/605-2017-r . [Accessed: 26-Sept-2022].
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).