МОДЕЛІ І МЕТОДИ ВИЗНАЧЕННЯ ВТРАТ ПОТУЖНОСТІ ТА ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ В ЕЛЕКТРИЧНИХ МЕРЕЖАХ 0,38 кВ ВИСОТНИХ БУДІВЕЛЬ ПРИ ПРОЕКТУВАННІ ТА ЕКСПЛУАТАЦІЇ
DOI:
https://doi.org/10.20535/1813-5420.1.2017.102794Ключові слова:
розрахункова схема, параметри режимів, втрати потужності, втрати напруги, експлуатаційна постановка, проектна постановка задачіАнотація
Запропоновано вдосконалену математичну модель електричної мережі багатоповерхових будівель і метод розрахунку та оцінки втрат потужності і електричної енергії на основі даних вимірювань втрат напруги на характерних ділянках схеми електричної мережі. Розглянуто алгоритм розрахунку таких параметрів режиму, як втрати напруги, потужності і електроенергії в електричній мережі 0,38 кВ будинків висотної забудови міста при проектуванні та експлуатації. На прикладі показано адекватність результатів розрахунку запропонованим методом. Простота запропонованого методу розрахунку втрат потужності і втрат електроенергії в електричній мережі 0,38 кВ багатоповерхового будинку дозволяє систематично контролювати режими роботи мережі і своєчасно проводити заходи з енергозбереження.Посилання
Железко Ю.С. Выбор мероприятий по снижению потерь электроэнергии в электрических сетях. – М.: Энергоатомиздат, 1989. – 176с.
Вопросы методики определения и снижения потерь электроэнергии в электрических сетях. – Л.: Минэнерго, 1958. – 265с.
Железко Ю.С. Потери электроэнергии в электрических сетях энергосистем. – М.: Энергоатомиздат, 1983. – 366с.
ДБН В.2.5-23:2010. Проектування електрообладнання об’єктів цивільного призначення. – К.: Мінрегіонрозвитку та будівництва України, 2010. – 104с.
Зорін В.В., Штогрин Е.А., Буйний Р.О. Електричні мережі та системи. – Ніжин: «Аспект-Поліграф», 2011. – 248с.
Зорин В.В., Буйный Р.А., Перепеченый В.А. Модели и методы расчета и оценки потерь мощности и электрической энергии в распределительных сетях 0,38кВ // Энергосбережение. Энергетика. Энергоаудит. – 2015. – №5(136). – C.19-27.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).