ІНТЕЛЕКТУАЛІЗАЦІЯ ОЦІНКИ НАДІЙНОСТІ ПАРОСИЛОВОЇ УСТАНОВКИ ВЕЛИКОГО СУДНА
DOI:
https://doi.org/10.20535/1813-5420.3.2017.117374Ключові слова:
морські перевезення, суднові енергетичні установки, невизначеність складних систем, нечіткі множини і алгоритми, нечіткі мережі ПетріАнотація
На концептуальному рівні розглянуто задачу розробки інтелектуалізовані (нечіткої експертної системи (НЕС)), призначеної для підвищення надійності дії суднової енергетичної установки в умовах тривалого плавання. Передбачається, що НЕС повинна виробляти прогноз можливих ситуацій і повідомляти про них оператору. Також система відстежує поведінку оператора, і при деяких ознаках його невпевнених дій може взяти керування на себе або викликати змінного оператора. Як апарату прийняття рішень в НЕС пропонується застосування нечітких мереж Петрі.Посилання
Акимов П.П. Судовые автоматизированные энергетические установки. Учебник для вузов морск. трансп. - М.: Транспорт, 1980. - 352с.
Михайленко В. С. Нечеткая система регулирования давления пара судовой котельной установки / В. С. Михайленко, Оженко Е. М. // Холодильная техника и технология. – 2008. – № 5 (115). – С. 69-74.
Михайленко В.С. Нечеткие продукционные экспертные системы и их взаимодействие с сетями Петри / В.С. Михайленко // Холодильная техника и технология. – 2009. – № 6 (122). – С. 78-81
Современная SCADA система / https://ru.wikipedia.org/wiki/SCADA
ПолковниковаН.А., Курейчик В.М.Разработка модели экспертной системы на основе нечёткой логики // Известия ЮФУ. Технические науки. 2014. №1 (150). URL: http://cyberleninka.ru/article/n/razrabotka-modeli-ekspertnoy-sistemy-na-osnove-nechyotkoy-logiki (дата обращения: 20.02.2017).
Леоненков А. Ю. Нечеткое моделирование в среде Matlab и fuzzyTech / А. Ю. Леоненков. – СПб.: БХВ, 2003.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).