ІНФОРМАЦІЙНІ АСПЕКТИ ВПРОВАДЖЕННЯ СИСТЕМ КОНТРОЛЮ ТА ПЛАНУВАННЯ ЕНЕРГОСПОЖИВАННЯ НА КОТЕЛЬНИХ ЦСТ
DOI:
https://doi.org/10.20535/1813-5420.3.2017.117383Ключові слова:
сезонный аккумулятор, гелиосистема, тепловой насос.Анотація
Проведено чисельні дослідження нестаціонарних процесів теплообміну в геліосистемі з тепловим насосом і сезонним акумулятором тепла з 9 ґрунтовими вертикальними теплообмінниками в процесі періодичної, з добовим циклом, зарядки в літній період і розрядки в зимовий. Математична модель включає рівняння, що описують умови приходу й перетворення сонячної енергії в геліоколекторі, теплообмін у ґрунтових теплообмінниках у тривимірному масиві ґрунту й процеси в тепловому насосі. Показано необхідність урахування взаємного впливу ґрунтового теплообмінника й теплового насоса, а також - можливість підвищення ефективності акумулятора шляхом вибору раціонального кроку куща й кількості активних теплообмінників у заданій структурі. Запропоновано рекомендації з вибору розрахункового опалювального навантаження й організації роботи теплового насоса за умови повного забезпечення споживача тепла протягом усього зимового періоду.
Посилання
Высочин, В.В. Роль грунтового теплообменника в сглаживании неравномерности работы гелиосистемы / В.В.Высочин, А.Ю.Громовой //Праці Одеського політехнічного університету. – Одеса, 2013. – Вип. 2(41). – С.148 – 152.
Накорчевский, А.И. Оптимальная конструкция грунтовых теплообменников / А.И.Накорчевский, Б.И.Басок // Промышленная теплотехника. – 2005. – Т.27, № 6. – С.27 – 31.
Накорчевский, А.И. Рациональные решения в теплогенерирующей системе «грунтовый масcив - тепловой насос» / А.И.Накорчевский // Промышленная теплотехника. – 2007. – Т.29, № 4. – С.77 – 82.
Трофименко, А.В. Экспериментальные исследования рабочих режимов грунтового аккумулятора в системе теплоснабжения дома / А.В. Трофименко, А.А.Дмитренко, Д.П.Лапко, М.А.Назаренко// Промышленная теплотехника. – 2010. – Т.32, № 5. – С.67 – 71.
Wysochin V.V. Strucural factors of solar system cluster ground coupled storage rationalization / V.V. Wysochin //Odes’kyi Politechnichnyi Universytet. Pratsi – Odessa, 2015. – Issue 3(47). – P.47 – 51.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).