ЗМЕНШЕННЯ ДОДАТКОВИХ ВТРАТ ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ В ЕЛЕКТРИЧНИХ МЕРЕЖАХ ЗА ДОПОМОГОЮ КРОС-ТРАНСФОРМАТОРІВ
DOI:
https://doi.org/10.20535/1813-5420.3.2014.122086Ключові слова:
крос-трансформатор, трансформатор з РПН, зрівнювальна е.р.с., неоднорідність, втрати електричної енергіїАнотація
Паралельна робота ліній електропередачі (ЛЕП) різної напруги через високу міру неоднорідності викликає ускладнення при транспортуванні та розподілі електроенергії. Наслідком цього є додаткові втрати електроенергії, а також перевантаження комутаційних апаратів та ЛЕП нижчої напруги. У статті розглянуто задачу оптимізації режимів електроенергетичної системи (ЕЕС) з використанням лінійних регуляторів, а саме крос-трансформаторів (КТ). Представлені практичні результати знаходження оптимального місця встановлення КТ та його оптимальну поперечну складову коефіцієнта трансформації, що за рахунок перерозподілу потоків потужності дає змогу зменшити додаткові втрати електроенергії. В дослідженнях показано, що використання КТ також дозволяє зменшувати кількість перемикань РПН трансформаторів, що зберігає їх ресурс роботи.Посилання
Лежнюк П.Д. Зменшення додаткових втрат електроенергії в неоднорідних електричних мережах/ П. Д. Лежнюк, О.Є. Рубаненко, А. В. Килимчук// Вісник Хмельницького національного університету, технічні науки. – 2013. – No5. – С. 194 – 201.
Лежнюк П.Д. Взаємовплив електричних мереж і систем в процесі оптимального керування їх режимами: монографія / П. Д. Лежнюк, В. В. Кулик, О. Б. Бурикін. – Вінниця: УНІВЕРСУМ-Вінниця, 2008. – 123 с.
Мустафаев Р.И. Суточные графики нагрузки и режимных параметров [Электронный ресурс] / Р.И. Мустафаев, Р.Г. Миронов / Проблемы энергетики – 2003. – No3. – Режим доступа к статье. http://www.science.gov.az/physics/PowerEng/2003/v3article/art14.pdf.
Лежнюк П. Д. Моделирование и компенсация влияния неоднородности электрических сетей на экономичность их режимов / П. Д. Лежнюк, В. В. Кулик, Д. И. Оболонский // Электричество. – 2007. – No11. – С. 2–8.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).