ФОРМУВАННЯ ІНФОРМАЦІЙНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ КОМЕРЦІЙНИХ РОЗРАХУНКІВ В ОРЕ УКРАЇНИ
DOI:
https://doi.org/10.20535/1813-5420.3.2014.126201Ключові слова:
АСКОЕ, верифікація, валідація, дані комерційного обліку, достовірність, лічильник електроенергії, ОРЕАнотація
Невід’ємною умовою побудови якісних електроенергетичних балансів та проведення справедливих розрахунків за електричну енергію є повнота, достовірність та актуальність даних комерційного обліку. В статті розроблено базові принципи застосування АСКОЕ та вирішено низку завдань щодо комплексного забезпечення повноти, достовірності і актуальності даних комерційного обліку електроенергії в ОРЕ України. Такий підхід забезпечує ефективне виконання суб’єктами ОРЕ рольових функцій в умовах перспективних моделей енергоринку України та на перехідних етапах на базі ідеологічної платформи Smart Grid.Посилання
Коцар О.В. Комплексне забезпечення достовірності та актуальності даних комерційного обліку в умовах запровадження в Україні ринку двохсторонніх договорів і балансуючого ринку // Енерг. та електрифікація, 2011. – No3 – С.27 – 39.
Праховник А.В., Коцар О.В. Концептуальні підходи до забезпечення стійкого функціонування АСКОЕ в умовах РДДБР / Метрологічне забезпечення обліку електричної енергії в Україні // VIІІ Науково-практична конференція – Матеріали, Київ, 2011. – С.7 – 28.
Концепція Інформаційно-обчислювального комплексу Головного оператора Системи комерційного обліку Оптового ринку електроенергії України / Розроб.: А.В.Праховник – керівн. розроб., О.В.Коцар, Ю.О.Расько // Затв. ДП «Енергоринок» 10.11.2011р. – 68 с.
Нормативне забезпечення комерційного обліку в ОРЕ України / О.В.Коцар // Третя міжнародна науково-технічна конференція «Інтелектуальні енергетичні системи – ІЕС (ESS’13)» – Закарпатська обл., Україна, 10-14 червня 2013 р. Доповідь.
Вимоги до порядку збору, обробки та обміну даними комерційного обліку електроенергії в ОРЕ України / Розроб.: О.В.Коцар – керівн. розроб., Ю.О.Расько // Затв. ІЕЕ НТУУ «КПІ» 10.01.2013р. – 75 с.
Порядок контролю достовірності даних комерційного обліку в АСКОЕ ОРЕ / Розроб.: М. Арбузов, А. Скрипниченко, М. Смик, А. Сливченко, В. Войціцький, В Арбузов (керівник розробки) // Затв. ТОВ «НВП «Преобразователь» 30.04.2013р. – 80 с.
Порядок перевірки даних, отриманих від автоматизованих систем комерційного обліку електроенергії суб’єктів ОРЕ // Погоджено постановами НКРЕ від 16.06.2011 No1042 та від 17.11.2011 No2195 – 9с – [Електронний ресурс] – Режим доступу до ресурсу: http://www.er.energy.gov.ua/doc.php?c=1228.
Унифицированный протокол передачи данных АСКУЭ Головного оператора ОРЭ. Спецификация. Версия протокола 1.0. Версия документа 1.1.3.1 / Разраб. О.В.Коцар, В.В.Мазан – К.: 2003 – 2006 – 65 с – Режим доступу до ресурсу:http://www.er.gov.ua/doc.php?c=13&wid=91be95c2e3479e0eb4da444ae693e28a.
Коцарь О.В., Мазан В.В. Применение унифицированного протокола передачи данных коммерческого учета электрической энергии в АСКУЭ Головного оператора ОРЭ Украины // Энерг. и электрификация, 2005. - No2 - С.2-9.
Проект Кодексу комерційного обліку електроенергії / Версія 1.1 від 30.11.2011р.
Блінов І.В., Попович В.І. Концептуальна рольова модель обміну даними комерційного обліку на європейському ринку електроенергії // Електропанорама, 2011. – No11 – С.30 – 34.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).