АНАЛІЗ СВІТОВИХ ТЕНДЕНЦІЙ СТВОРЕННЯ СТАЛОЇ ЕНЕРГЕТИКИ З ПРАКТИКОЮ ЕНЕРГОМЕНЕДЖМЕНТУ
DOI:
https://doi.org/10.20535/1813-5420.2.2014.132578Ключові слова:
стала енергетика, сталий розвиток, інновації, ефективність, енергоменеджмент, клімат, відновлювальні джерела енергії, викопне паливо, уловлювання та зберігання вуглецюАнотація
У статті обґрунтовано необхідність залучення інноваційних рішень у сферу сталого розвитку України. Узагальнено наукові підходи до вибору оптимальної, раціональної та енергоефективної моделі системи енергоспоживання. Проаналізовано зарубіжний досвід регулювання проблемних питань сталості на політичному, підприємницькому, громадському рівнях. Зазначається, що провідним чинником економічного розвитку є зростання енергоефективного потенціалу на визначених державою пріоритетних напрямах. Запропоновано перелік необхідних дій для підвищення росту темпів загальної енергоефективності.Посилання
WCED (World Commission on Environmental and Development), 1987. Our Common Future, - Oxford, UK: Oxford University Press (Brundtland Report 1987).
Вернадский В.И. Несколько слов о ноосфере. – Успехи современной биологии. – 1944, No8, вып.2, с.113-120.
Згуровський М.З. Сталий розвиток у глобальному і регіональному вимірах: Аналіз за даними 2005 р. – К.:НТУУ «КПІ», 2006. – 84 с.
http://www.cop18qatar.com/accessibility.
Гюнтер Паулі. Синя економіка. 10 років, 100 інновацій, 100 мільйонів робочих місць. Доповідь Римського Клубу. Paradigm Publication, Taos, New Mexico, USA, 2010. – 320 c.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).