ЕФЕКТИВНА РЕКОНСТРУКЦІЯ СИСТЕМ ЦЕНТРАЛІЗОВАНОГО ТЕПЛОПОСТАЧАННЯ У ПРАКТИЦІ МІСЬКОГО ЕНЕРГЕТИЧНОГО ПЛАНУВАННЯ
DOI:
https://doi.org/10.20535/1813-5420.2.2014.132583Ключові слова:
міське енергетичне планування, тепловий ввід, теплова мережа, гідравлічний радіус, реконструкція, гідравлічний режимАнотація
У міському енергетичному плануванні значну увагу звертають на підвищення ефективності роботи міських систем теплопостачання і їх розвиток. Одним із заходів зменшення енергетичних і фінансових затрат підприємств і покращення якості теплозабезпечення абонентів в умовах України є реконструкція теплових вводів із заміною елеваторних вузлів на підмішувальні помпи чи теплообмінники. Процес заміни неможливо виконати в усіх абонентів за літній сезон, його слід виконувати поетапно починаючи з гідравлічно найбільш віддалених абонентів за критерієм гідравлічного радіусу. Після завершення кожного етапу необхідна оптимізація гідравлічного та теплового режимів системи теплопостачання. Лише так можна отримати виграш від переобладнання теплових вводів не лише після повного завершення реконструкції, а й після виконання кожного етапу. Обидва завдання неможливо виконати без належного математичного апарату та програмного забезпечення.Посилання
Маліновський А.А. Децентралізоване теплопостачання – альтернатива чи хибний шлях / А.А. Маліновський, В.Г. Турковський, А.З. Музичак // Проблеми загальної енергетики. Науковий збірник Інституту загальної енергетики Національної академії наук України. – 2011. – No4(27). – С.53-56.
НКРЕ зрівняла ціни на газ для промисловості і бюджетників, підвищивши їх з 1 квітня на 29% і 64% [Електронний ресурс] // Дзеркало тижня. – 31.03.2014. – Режим доступу до вид.: http://dt.ua/economics/nkre-zrivnyala-cini-na-gaz-dlya-promislovosti-i-byudzhetnikiv-pidvischivshi-yih-z-1-kvitnya-na-29-i-64-140725_.html – Назва з екрану.
Municipal energy planning – guide for municipal decision-makers and experts – Sofia: EnEffect, 2004 – 98 p.
Malinowski A. Stosowanie kompleksów programowych do planowania energetycznego w miastach Ukrainy / Antoni Malinowski, Włodzimierz Turkowski, Andrzej Muzyczak // Czasopismo techniczne Politechniki Krakowskiej. – 2012. – 2-B. – P.273-280.
Ціни на газ для населення піднімуть удвічі, але за три роки [Електронний ресурс] // Дзеркало тижня. – 18.04.2014. – Режим доступу до вид.: http://dt.ua/economics/cini-na-gaz-dlya-naselennya-pidnimut-udvichi-ale-za-tri-roki-141921_.html – Назва з екрану.
Експрес-оцінка систем теплопостачання м. Львів та розробка інвестиційного проекту їх оснащення теплорегулюючим обладнанням та засобами обліку теплової енергії – Харків, 2010. – 274 с. – (Препринт / ПЕФ «ОптімЕнерго»).
Новицкий Н.Н. Гидравлические цепи. Развитие теории и приложения / Н.Н. Новицкий, Е.В. Сеннова, М.Г. Сухарев и др. – Новосибирск: Наука, Сибирская издательская фирма РАН, – 2000. – 273 с.
Маліновський А.А. Методика аналізу та вдосконалення режимів систем централізованого теплопостачання із залежним приєднанням абонентів / А.А. Маліновський, В.Г. Турковський, А.З. Музичак // Науковий вісник Національного гірничого університету. – 2014. – No1. – с.85-91.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).