ДОСЛІДЖЕННЯ РОЗПОДІЛУ ГЕОМАГНІТНИХ ІНДУКЦІЙНИХ СТРУМІВ В МАГІСТРАЛЬНИХ ЕЛЕКТРИЧНИХ МЕРЕЖАХ 750 КВ
DOI:
https://doi.org/10.20535/1813-5420.2.2014.133066Ключові слова:
геомагнітні індукційні струми (ГІС), графічний інтерфейс користувача, Matlab/Simulink, GoogleEarthАнотація
В роботі виконано розрахунок розподілу геомагнітних індукційних струмів в магістральних електричних мережах 750 кВ. В середовищі Matlab/Simulink створено програмний комплекс, який дозволяє оперативно проводити комутацію обладнання електричної мережі з відображенням значень розподілу геомагнітних індукційних струмів в GoogleEarth по підстанціях. Показано, що розподіл геомагнітних індукційних струмів в мережі залежить від напрямку геоелектричного поля. За результатами моделювання представлено картину розподілу максимальних значень струмів по мережі та встановлено підстанції, які під час геомагнітних бур можна вважати потенційно вразливими.Посилання
Jon Berge, Rajiv K. Varma. A software simulator for geomagnetically induced currents in electrical power systems// Electrical and Computer Engineering, 2009. CCECE '09.Canadian Conference on.– 2009.– С. 695-700.
Вахнина В.В., Кузнецов В.А., Кретов Д.А., Козуб А.А. Расчет геоиндуцированных токов в высоковольтных линиях электропередач систем электроснабжения при геомагнитных бурях // Современные проблемы науки и образования. – 2013. – No 2.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).