ТЕПЛОВИЙ БАЛАНС КОНДЕНСАЦІЙНИХ КОТЛІВ
DOI:
https://doi.org/10.20535/1813-5420.1.2014.133415Ключові слова:
тепловий баланс, конденсацийний котел, умовний ККД, енергетична ефективністьАнотація
Складено рівняння теплового балансу конденсаційних котлів з використанням вищої теплоти згоряння палива та отримані вирази для визначення його складових з врахуванням конденсації пари. Приведено порівняння енергетичної ефективності конденсаційних і традиційних котлі на основі виразу для умовного ККД. Зроблено аналіз впливу на ККД конденсаційних котлів втрат теплоти від неповноти конденсації пари та втрат теплоти з відхідними газами. Обговорена можливість повного використання вищої теплоти згоряння палива. Виділені фактори, які сприяють підвищенню ефективності конденсаційних котлів.Посилання
Жовмир Н. М. Низкотемпературные режимы систем отопления как предпосылка эффективного применения конденсационных котлов и тепловых насосов. // Промышленная теплотехника. 2008. Т30, No5. С. 62–68.
Жовмир Н. М. Экономия топлива при тепловой изоляции зданий с переходом к применению конденсационных отопительных котлов // Промышленная теплотехника. 2009. Т31, No3. С. 84–90.
Райш М. Полное использование теплоты сгорания топлива в промышленных котельных. // Аква – Терм. 2008. No3(43). - С. 20–24.
ECBCS Annex 49. Low exergy systems for high-performance buildings and communittes. [Электронный ресурс] // Режим доступа: www.annex49.com.
Куделя П. П., Барабаш В. П. Определение количества конденсата, выделяемого из продуктов сгорания в конденсационных котлах // Нова тема. 2012. No1. С. 52–54.
Тепловой расчет котлов. Нормативный метод. НПО ЦКТИ, СПб, 1998.
Куделя П. П., Барабаш В. П. Энергетическая эффективность конденсационных котлов. // Нова тема. 2012. No2. С. 55–58.
Бэр Г. Д. Техническая термодинамика. М.: Мир, 1977.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).