ПІДВИЩЕННЯ ПРОПУСКНОЇ ЗДАТНОСТІ КАБЕЛЬНИХ ЛІНІЙ ЕЛЕКТРОПЕРЕДАЧ НАПРУГОЮ 6-10 КВ ЗА ДОПОМОГОЮ КОМПЕНСАЦІЇ РЕАКТИВНОЇ ПОТУЖНОСТІ
DOI:
https://doi.org/10.20535/1813-5420.1.2014.133516Ключові слова:
пропускна здатність кабельних ліній, реактивна потужність, переріз кабелів, режим роботи, опірАнотація
Наведено науково-технічне порівняння заходів щодо підвищення пропускної здатності існуючих кабельних ліній: за допомогою компенсації реактивної потужності та заміни перерізу жил кабелів, в умовах фізичної та моральної зношеності електричних мереж України, зміни структури електроспоживання та прогнозованого поступового зростання обсягів споживання електричної енергії усіма групами споживачів. Питання генерування реактивної потужності мають велике значення, оскільки потреба в ній зростає у зв'язку з широким застосуванням електроприймачів з досить низьким коефіцієнтом потужності .Баланс реактивної потужності повинен забезпечуватися при всіх режимах роботи системи електропостачання: нормальному, після аварійному, ремонтному. При післяаварійний і ремонтному режимах використовуються всі засоби генерації реактивної потужності незалежно від їх економічності. Компенсуючі пристрої використовуються також в якості одного із засобів регулювання напруги з метою забезпечення оптимального режиму напруг в електричних мережах.Посилання
Зорин В.В. Заходи по підвищенню ефективності режимів діючих розподільних електричним мереж / Зорин В.В. Буйний Р.А. Іванько Д.О. Енергетика:економіка, технології, екологія No2 - 2011 70-77с.
Зорін В.В. Тісленко В.В. Системи електропостачання загального призначення Чернігів 2005 - 341с.
Правила улаштування електроустановок, видання третє перероблене та доповнене УДК 627.31(060.13) мінпаливенерго України 2012р. 736с.
Зорін В.В. Штогрин Є.А. Буйний Р.О. Електричні мережі та системи Ніжин 2011-248с.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).