АНАЛІЗ РОЗРАХУНКУ ПОТУЖНОСТІ ДОЗИ ГАММА-ВИПРОМІНЮВАННЯ ПРИ ПРОЕКТУВАННІ БІОЛОГІЧНОГО ЗАХИСТУ
DOI:
https://doi.org/10.20535/1813-5420.1.2014.133660Ключові слова:
розсіяне гамма-випромінювання, біологічний захист, іонізуюче випромінювання, ядерна та радіаційна безпекаАнотація
Забезпечення ядерної та радіаційної безпеки персоналу на об'єктах, що використовують джерела іонізуючого випромінювання та ядерні матеріали, що діляться є однією з основних задач на всіх етапах життєвого циклу цих об'єктів. Для мінімізації доз опромінення персоналу, при проектуванні основну увагу приділяють правильності вибору біологічного захисту. Ефективність біологічного захисту повинна бути підтверджена розрахунками потужності експозиційної дози в місцях можливого перебування персоналу. Такі розрахунки зазвичай не включають розрахунок «огинаючого» багаторазово розсіяного гамма-випромінювання. Особливий інтерес представляє визначення просторового розподілу полів «огинаючого» багаторазово розсіяного гамма-випромінювання за допомогою розрахункових кодів. Результати розрахунків показали, що вибір оптимальної товщини стінки біологічного захисту необхідно проводити з урахуванням розрахунків «огинаючого» багаторазово розсіяного гамма-випромінювання, для недопущення перевищення допустимих дозових навантажень на персонал. Також, для надійного захисту персоналу ядерно-фізичних об'єктів необхідно враховувати просторовий розподіл потужності експозиційної дози.Посилання
СанПин 2.6.1.24-03 «Санитарные правила проектирования и эксплуатации атомных станций», Минздрав РФ, Россия, 2003 – 30 с.
И. М. Вишневский, Т. В. Хрен, В. И. Сахно, А. В. Сахно, А. Г. Зелинский, С. П. Томчай, Н. В. Халова «Исследование рассеянного излучения линейного ускорителя электронов», Институт ядерных исследований НАН Украины, Киев, Украина, 2007 – 4 с.
В. И. Сахно «Проблемы оптимизации противорадиационной защиты промышленных радиационных технологических установок», Институт ядерных исследований НАН Украины, Киев, Украина, 2005 – 4 с.
“MicroShield. User’s Manual”, Lynchburg, USA, 2009 – 130 p.
“MicroSkyshine. User’s Manual”, Lynchburg, USA, 2006 – 135 p.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).