МЕХАНІЗМИ ПОБУДОВИ СИСТЕМИ МОНІТОРИНГУ НЕБЕЗПЕЧНИХ ТА ШКІДЛИВИХ ФАКТОРІВ ВИРОБНИЧИХ ОБ’ЄКТІВ
DOI:
https://doi.org/10.20535/1813-5420.1.2014.133662Ключові слова:
охорона праці, небезпечні та шкідливі фактори, виробничий об’єкт, моніторинг, управління ризикамиАнотація
В статті розглянуті механізми побудови системи моніторингу небезпечних та шкідливих факторів виробничих об’єктів. Запропоновано застосування комплексного підходу до оцінювання функціонування систем управління у сфері охорони праці. Показано, що формування показників впливу на рівень ефективності охорони праці потребує механізму оцінювання, який можна здійснити за допомогою графічної моделі емпіричного аналізу, а саме діаграми Ісікави. Наведені основні функції системи моніторингу небезпечних та шкідливих факторів.Посилання
Содержание категории «мониторинг социально-экономических и экологических процессов» [Електронний ресурс] / Г.В. Бушмелева. – Режим доступу: www.bali.ostu.ru/umc/zj2006_2.php.
Природопользование. Словарь-справочник. [ред.-упоряд. Н. Ф. Реймерс]. – М.: Мысль, 1990. – 639 с.
Сладкова О. Б. Информационный мониторинг: теоретико - методолог. основы [Текст]: Учеб. пособие / О. Б. Сладкова. – М. : МГУКИ, 2001. – 65 с.
Т. М. Таірова. Методологічні засади моніторингу виробничого травматизму/Т. М. Таірова. – К.: «Основа». 2014. – 201 с.
Словарь по кибернетике / Под редакцией В. С. Михалевича. – 2-е издание – К.: 1989. – 751 с.
Басовский Л. Е. Управление качеством [Текст] / Л. Е. Басовский, В. Б. Протасьев. – М.: ИНФРА-М, 2001. – 212 с.
Свиткин М. З. Группы качества на машиностроительных предприятиях [Текст] / М. З. Свиткин, В. Д. Мацута, К. М. Рахлін. – Л. : Машинострение. Ленингр. Отд-ние, 1988. – 141 с.
Ткачук К.Н. Моніторинг небезпечних факторів виробничої системи / Ткачук К.Н., Калінчик В.В. - Енергетика: економіка, технологія, екологія – 2013. - No 2. – С. 66 – 70.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).