МАТЕМАТИЧНА МОДЕЛЬ ПРОЦЕСУ ГАЗЛІФТНОЇ ЕКСПЛУАТАЦІЇ ГЕОТЕРМАЛЬНИХ СВЕРДЛОВИН
DOI:
https://doi.org/10.20535/1813-5420.1.2013.141666Ключові слова:
газліфт, геотермальна свердловина, коефіцієнт корисної дії газліфта, енергетичні характеристики, математичне моделюванняАнотація
Проблема інтенсифікації робочих процесів при газліфтній експлуатації геотермальних свердловин є актуальною і важливою задачею. У статті проаналізовано зв’язки між основними параметрами, які характеризують роботу газліфта. Отримані результати порівнюються з даними, що наведені у технічній літературі. При певній глибині занурення змішувача газліфта побудовані залежності висоти підйому повітряно-водяної суміші, потужності компресора і коефіцієнта корисної дії газліфта від масової частки повітря в емульсії. Характер залежностей відповідає фізичним уявленням про процес газліфтної експлуатації геотермальних свердловин.Посилання
Товажнянский Л.Л. Процеси та апарати хімічної технології. – Харків: НТУ "ХПІ", 2007. – 616 с.
Редько А.А. Методы повышения эффективности систем геотермального теплоснабжения. – Макеевка: ДонНАСА, 2010. – 302 с.
Мищенко И.Т. Расчеты в добыче нефти. – Москва, 1989.– 185 с.
Удыма П.Г. Аппараты с погружными горелками, изд. 2-ое, доп. и перераб. М.: Машиностроение, 1973. – 272 с.
Дытнерский Ю. И. Основные процессы и аппараты химической технологии. М.: Химия, 1981. – 812 с.
Касаткин А.Г. Основные процессы и аппараты химической технологии. М.: Химия, 1973. – 596 с.
Краснощеков Е.А. Задачник по теплопередаче. М.: Енергия, 1969. – 264 с.
Чеботарьов В.О. Технічна термодинаміка. Підручник. К.: Вища школа, 1969. – 204 с.
Кислород. Справочник. Часть 1. Под редакцией Глизманенко Д.Л., М.: Металлургия, 1967. – 420 с.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).