ПАЛЬНИК НА ВІДХОДАХ ДЕРЕВИНИ
DOI:
https://doi.org/10.20535/1813-5420.2.2013.142731Ключові слова:
пальник, відходи деревини, вологість, температура факелу, футерівкаАнотація
Проаналізовано перспективи використання відходів деревини в Україні з вологістю 9,5...50%, вказано на перспективність переобладнання газових котлів за рахунок встановлення пальників на відходах деревини, проаналізована конструкція пальника потужністю 3000 кВт, що працює на відходах деревини з використанням математичної моделі теплогідродинамічних процесів в пальнику, що побудована з врахуванням Нормативного метода теплового розрахунку котлоагрегатів, балансових рівнянь газогенерації та особливостей конструкції пальника, проведені числові дослідження режимів його роботи. Проаналізований вплив характеристик палива і утвореного синтез-газ та, режимів роботи пальника на його теплотехнічні показники – розрахункову температуру факелу, поверхні футеровки та вторинного повітря. Виявлені раціональні режими роботи пальника при спалюванні відходів деревини.Посилання
World Energy Outlook 2012. - ОЕСР / МЕА: Міжнародне енергетичне агентство, 2012 рік. - 672 с.
Пристая А. Энергетическое использование в Украине древесины и ее отходов. Режим доступу:http://bio.ukrbio.com/ru/articles/1893.
Головков С.И. Энергетическое использование древесных отходов/ С. И. Головков, М.Ф.Коперин и др. – М.: Лесная промышленность, 1987. – 224 с.
Степанов Д. В. Енергетична та екологічна ефективність водогрійних котлів малої потужності: монографія / Д.В.Степанов, Л.А.Боднар. - Вінниця: ВНТУ, 2011. - 152 с.
Степанов Д.В., Шмоняк М.П., Юзюк А.О. Енергоефективне використання відходів деревини // Энергетика и электрификация. – 2013. – No5. – С. 36-39.
Тепловой расчет котлов (нормативный метод). – Изд. 3-е перераб. и доп. – СПб.: Изд. НПО ЦКТИ, 1998. – 256 с.
Степанов Д.В. Математичне моделювання процесів газогенерації відходів деревини з використанням балансових рівнянь // Вісник НУВГП. – 2013. – No1. – С. 124-130.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).