РЕФОРМУВАННЯ РИНКУ ЕЛЕКТРИЧНОЇ ЕНЕРГІЇ УКРАЇНИ ТА СТИМУЛЮЮЧЕ РЕГУЛЮВАННЯ ДІЯЛЬНОСТІ ЕНЕРГОПОСТАЧАЛЬНИХ КОМПАНІЙ
DOI:
https://doi.org/10.20535/1813-5420.2.2013.143209Ключові слова:
ринок електричної енергії, енергопостачальна компанія, стимулююче тарифне регулювання, покращення інвестиційного кліматуАнотація
Розглянуто модель організації ринку електричної енергії України та перспективи його реформування. Проведено порівняльний аналіз механізмів стимулюючого регулювання, що запроваджується з метою покращення інвестиційного клімату в електроенергетичній галузі. Мета дослідження: стимулююче регулювання діяльності енергопостачальних компаній в умовах існуючого та реформованого ринку електричної енергії України. Методика реалізації: запровадження тарифного регулювання діяльності енергопостачальних компаній. Результати дослідження: проаналізовано сучасний стан та досліджено існуючу модель організації ринку електричної енергії України, визначено її переваги і недоліки; розглянуто перспективи реформування ринку електричної енергії України, а саме – запровадження ринку двосторонніх договорів та балансуючого ринку (РДДБ); досліджено переваги запровадження стимулюючого тарифного регулювання діяльності енергопостачальних компаній. Висновки: показано, що необхідною умовою покращення діяльності енергопостачальних компаній і збільшення іх інвестиційної привабливості є запровадження стимулюючого тарифного регулювання.Посилання
Закон України «Про електроенергетику» від 16.10.1997 р. No 575/97-ВР.
Енергетична стратегія України на період до 2030 року [Схвалено розпорядженням Кабінету міністрів України від 15 березня 2006 р. No 145-р, зі змінами та доповненнями].
Концепція функціонування та розвитку оптового ринку електричної енергії України [Схвалено постановою Кабінету міністрів України від 16 листопада 2002 р. No 1789].
Казанський С.В. Моделі організації ринків електричної енергії // Електропанорама. – 2008, No 3.
Письменна У.Є. Ринки електричної і теплової енергії в Україні: структура, ціноутворення і регулювання // НАН України, Ін-т екон. та прогнозув. – К., 2008.− 208 с.: табл.., рис.
Дубровская Е.Ю. Стимулирующее регулирование как инструмент долгосрочной государственной политики развития распределительных компаний // Электропанорама. – 2012,No4 – 5.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).