ТЕРМОДИНАМІЧНА ЕФЕКТИВНІСТЬ ТЕПЛОНАСОСНОЇ КОНВЕЄРНОЇ СУШАРКИ З УТИЛІЗАЦІЄЮ ТЕПЛОТИ ВИСУШЕНОГО ЗЕРНА
DOI:
https://doi.org/10.20535/1813-5420.3.2013.147941Ключові слова:
тепловий насос, сушіння зерна, рециркуляція, утилізація теплотиАнотація
Наведено матема тичну модель та результати термодинамічного аналізу теплонасосної рециркуляційної конвеєрної сушарки з утилізацією теплоти висушеного зерна. Метою роботи являється аналіз якісного впливу модуля утилізації теплоти висушеного зерна на енергетичну ефективність теплонасосної сушарки зерна та розробка математичної моделі для розрахунку коефіцієнту використання енергії. Результати чисельного розрахунку по сформульованій математичній моделі вказують на енергетичну перевагу теплонасосної сушарки з модулем утилізації теплоти. Моделювання процесів проводиться для першого періоду сушіння з постійною інтенсивністю видалення вологи з зерна пшениці. Зроблені висновки щодо ефективності використання модуля утилізації теплоти висушеного зерна, а також отримані кількісні характеристики коефіцієнту використання зовнішньої енергії на випаровування вологи.Посилання
Вобликов Е.М. Технология элеваторной промышленности: Учебник. – СПб .: Издательство «Лань», 2010. – 384с.
Малин Н.И. Техно логия хранения зерна. – М.: КолосС , 2005. – 278с.
Малин Н.И. Энергосберегающая сушка зерна. – К.: КолосС, 2004. – 240с.
Данилов, О.Л. Экономия энергии при тепловой сушке / О.Л. Данилов, Б.И. Леончик. – М. : Энергоатомиздат, 1986. – 136 с.
Рей Д. Экономия энергии в промышленности. Справочное пособие для инженерно-технических работников. Пер. с англ. – М.: Энергоиздат, 1983 – 208 с.
Янтовский Е.И., Левин Л.А. Промышленные тепловые насосы. – М.: Энергоиздат, 1989 г. – 128 с.
Лыков А.В. Теория сушки. – М.: Энергия, 1968 г. – 472 с.
Безродний М.К., Вовк В.В. Термодинамічна ефективність теплонасосної конвеєрної установки для сушіння зерна / М.К. Безродний, В.В. Вовк // Науково-технічний журнал «Наукові вісті НТУУ « КПІ»» – 2014. – No2.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).