ІМІТАЦІЙНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ПРОЦЕСУ ОЧИЩЕННЯ ДИМОВИХ ГАЗІВ ВІД ВУГЛЕКИСЛОГО ГАЗУ ВОДНИМИ РОЗЧИНАМИ АМІНІВ
DOI:
https://doi.org/10.20535/1813-5420.3.2013.148707Ключові слова:
абсорбер, вуглекислий газ, десорбер, моделювання процесу, моноетаноламін, Aspen HYSYSАнотація
У статті проаналізовано результати комп’ютерного моделювання процесу очищення димових газів від вуглекислого газу. Відтворення процесу здійснювалось для різних умов та параметрів, досліджено їх вплив на ефективність процесу. Показано, що такі параметри процесу, як температура регенерованого розчину аміну, кількість ступенів абсорбційної та десорбційної колони, тиск і температура у випарнику, впливають на продуктивність процесу. Зроблено висновки про можливості застосування комп’ютерної моделі у дослідженні процесу очищення димових газів від діоксиду вуглецю.Посилання
Черкасский НИИТЭХИМ. Пути сокращения выбросов диоксида углерода (СО 2 ) в атмосферу для решения проблемы "парникового эффекта". Аналитический обзор. – Черкассы, 2005. – 37 с.
IEA (International Energy Agency). Technology Roadmap: Carbon Capture and Storage. – Paris: OECD/IEA , 2013. – 63 p.
H. Herzog, J. Meldon, A. Hatton. Advanced postcombustion CO 2 capture, prepared for the Clean Air Task Force, Under a grant fro m the Doris Du ke Foundation, 2009. – 39 p.
Ветошкин А.Г. Процессы и аппараты газоочистки. Учебное пособие. – Пенза: Изд-во ПГУ, 2006. – 201 с.
J. Dav is, G. Rochelle. Thermal degradation of monoethanolamine at stripper conditions, Energy Procedia, Vo lu me 1, 2009. – P. 327-333.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).