АНАЛІЗ РЕЗУЛЬТАТІВ ВИКОРИСТАННЯ ДИФЕРЕНЦІЙОВАНИХ ЗА ПЕРІОДАМИ ЧАСУ ТАРИФІВ НА ЕЛЕКТРИЧНУ ЕНЕРГІЮ ТА НАПРЯМКИ ЇХ ПОДАЛЬШОГО РОЗВИТКУ
DOI:
https://doi.org/10.20535/1813-5420.0.2013.149986Ключові слова:
диференційовані тарифи на електроенергію, групи дифтарифних та недифтарифних споживачівАнотація
Існуючі диференційовані за періодами часу тарифи на електроенергію на сьогодні не відповідають сучасним потребам управління попитом споживачів на електричну потужність, тому вони потребують подальшого удосконалення. Обґрунтовані зміни диференційованих тарифів повинні базуватись на детальному аналізі результатів їх використання. У статті проведено аналіз добових графіків навантаження об’єднаної енергетичної системи України, споживачів, які розраховуються за диференційованими тарифами на електричну енергію та інших споживачів. Визначено фактичні зони доби зі статистично різним рівнем електричного навантаження енергосистеми, а також груп дифтарифних і недифтарифних споживачів. Визначена оцінка ступеню протидії зміни щогодинного навантаження споживачів, що використовують диференційовані тарифи, зміні попиту на потужність споживачів, що їх не використовують. Для виконання аналізу результатів використання диференційованих тарифів використані методи математичної статистики.Посилання
Михайлов В.В. Тарифы и режимы электропотребления [Текст] / В.В. Михайлов. - М.: Энергоатомиздат, 1986. – 216 с.
Папков Б.В. Электроэнергетический рынок и тарифы: Учеб. пособие / Б.В. Папков; Нижненовгород. гос. техн. ун-т. Н. Новгород, 2002. 252с.
Замулко А.І., Іншеков Є.М., Находов В.Ф., Попов В.А., Праховник А.В., Світелик О.Д., Симоненко Л.С. Енергоринок та тарифна політика України у сфері електроенергетики [Текст] / Управління енерговикористанням: збірник доповідей / Під загальною редакцією д.т.н. проф. А.В.Праховника. – К. Альянс за збереження енергії, 2001. – С. 242-357.
Гуртовец А.П. Об опыте Украины по выравниванию электрической нагрузки енергосистем [Текст] //Электрические станции – 2007. – No 10. – С. 51-55.
Находов В.Ф., Замулко А.І. Роздрібні тарифи на електричну енергію в умовах енергоринку України [Текст] // Енергетика і електрифікація. – 2002. – No4. – С. 22-27.
Находов В.Ф., Замулко А.І. Система оптових і роздрібних тарифів на електричну енергію, диференційованих за періодами часу [Текст] // Наукові вісті НТУУ «КПІ». – 1998. – No1. – С. 22-25.
Заключний звіт про виконання НДР «Аналіз основних причин нерівномірності попиту споживачів на електричну енергію у розрізі груп споживачів та регіонів України» - Київ, 2009, -240с.
Справочник по математике (для научных работников и инжинеров). Г. Корн, Т. Корн / М.: Наука. – 1977. – 832 с.
Находов В. Ф., Яроцька Т.В., Горбоненко А. О. Перспективні напрямки розвитку диференційованих за періодами часу тарифів на електричну енергію [Текст] / В. Ф. Находов, Т. В. Яроцька, А. О. Горбоненко// Енергетика. Економіка. Людина – С. 94 – 102.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).