ОЦІНКА ТА ПЛАНУВАННЯ ОПТИМАЛЬНИХ ВАРІАНТІВ ЕНЕРГОЗАБЕЗПЕЧЕННЯ РЕГІОНІВ З ВИКОРИСТАННЯМ ТЕХНОЛОГІЙ З НИЗКИМИ ТА НУЛЬОВИМИ ВИКИДАМИ СО2
DOI:
https://doi.org/10.20535/1813-5420.0.2013.149989Ключові слова:
відновлювані джерела енергії, прогнозування, пріоритетні технології енергозабезпечення, оцінка ризиківАнотація
Метою даної роботи є підвищення обсягів генерації енергії відновлюваними і нетрадиційними джерелами енергії України. Планування енергозабезпечення регіонів України складається з наступних етапів: прогнозування енергетичних показників, вибір пріоритетних технологій генерації та оцінка ризиків генерації відновлюваними та нетрадиційними джерелами енергії. Обґрунтовано застосування адаптивних моделей прогнозування, зокрема методу Хольта-Вінтерса для прогнозування енергетичних і фінансових показників. Вибір пріоритетних технологій здійснюється за допомогою Методу Аналізу Ієрархій. У роботі також наведено класифікацію ризиків, які можуть виникнути в процесі роботи підприємств енергетичної галузі. Для аналізу використано Метод Аналізу Мереж і відповідне програмне забезпечення Super Decisions, розроблені Т. Сааті. Проведено аналіз 9 груп ризиків за трьома стратегіям: прийняття, перенесення і зменшення ризику. Результати дослідження показують, що Україна буде слідувати світовим тенденціям розвитку енергетичної галузі.Посилання
Исхаков С.Ю., «Прогнозирование в системе мониторинга локальных сетей» / Исхаков С.Ю., Шелупанов А.А., Тимченко С.В. Доклады ТУСУРа, No 1 (25), часть 2, 2012.
Кудря С.О. «Атлас енергетичного потенціалу відновлюваних та нетрадиційних джерел енергії України» / Кудря С.О., Яценко Л.В., Душина Г.П. та інш. – НАН України, Державний Комітет України з енергозбереження, - К., 2001, 41с.
Лукашин Ю.П. «Адаптивные методы краткосрочного прогнозирования временных рядов». М.: "Финансы и статистика", 2003. - 416 с: ил.
Праховник А.В. «Малая энергетика: распределенная генерация в системах энергоснабжения». К.: Освіта Україна, 2007. – 464с., ил.
Саати Т. Л. «Принятие решений при зависимостях и обратных связях. Аналитические сети»; пер. с англ. О. Н. Андрейчикова. — М.: Издательство ЛКИ, 2008. — 360 с.
Саати Т. Л. “Метод анализа иерархий” McGraw-Hill, Нью-йорк, 1980.
Саати Т. Л., “Теория метода анализа иерархий, часть 2.1”, System Research & Information Technologies, No. 1, 2003.
Саати Т. Л., “Теория метода анализа иерархий и метода анализа сетей – примеры, Часть 2.2”, System Research & Information Technologies, No. 2, 2003.
Д. Эргу, Г. Коу, Я. Ши. Метод анализа сетей в оценке рисков и анализе решений. Компьютеры и исследование операций. Китай, март 2011.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).