КОМПЛЕКС ІМПЛОЗІЙНО-ХВИЛЬОВОЇ ДІЇ ДЛЯ ПІДВИЩЕННЯ ПРОДУКТИВНОСТІ ВИДОБУТКУ ВУГЛЕВОДНІВ
DOI:
https://doi.org/10.20535/1813-5420.0.2014.150287Ключові слова:
нафтова свердловина, імплозія, синергія, проникність колектора, коефіцієнт інжекціїАнотація
Представлено комплекс імлозійно-хвильової дії для підвищення продуктивності видобутку вуглеводнів, який синтезований на основі застосування процесу імплозії. Комплекс генерує спрямовані дископодібні хвилі з одночасною перекачкою флюїду із свердловини. Фактично мова йде саме про синергічну дію комплексу на породу колектор. Подібний вплив на пластову систему дозволяє збільшитипроникність колектора, та реанімувати свердловину. Метою роботи є обґрунтування параметрів елементів комплексу імплозійно-хвильової дії на колектор пластової системи нафтової свердловини для утворення в ній системи мікротріщин, збільшення гідропровідності, та очищення зони фільтрації колектора нафтової свердловини від кольматантів. На основі представлених розрахункових схем комплексу виконано розрахунки та обґрунтовано його раціональні параметри. В результаті отримано залежності коефіцієнту інжекції від зміни геометричних параметрів струминного апарату. Визначено значення підвищення тиску в привибійній зоні за рахунок імплозії.
Посилання
Попов А. А. Имплозия в процессах нефтедобычи. М.: «Недра», 1996. – 186 с.: ил. ISBN 5-247-03495-3.
Соколов Е.Я., Зингер Н.М. Струйные аппараты. – 2-е изд., перераб. и доп. – М.: Энергия, 1970. – 288 с.: ил.
Коваль П. В. [Текст]. Гидравлика и гидропривод горных машин: Учебник для вузов по специальности «горные машины и комплексы» / П. В. Коваль - М. :Машиностроение, 1979 – 319 с.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
ТЕХНОЛОГІЇ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).