ВПЛИВ ЧАСУ ЖИТТЯ НОСІЇВ ЗАРЯДУ НА ХАРАКТЕРИСТИКИ ПЕРЕТВОРЮВАЧІВ СОНЯЧНОЇ ЕНЕРГІЇ НА КОСМІЧНИХ АПАРАТАХ
DOI:
https://doi.org/10.20535/1813-5420.0.2014.150566Ключові слова:
сонячний елемент, фотоелектричний перетворювач, радіаційна стійкість, час життя носіївАнотація
У цій роботі були представлені результати розробки і дослідження кремнієвих космічних сонячних батарей. У наші дні А 3 В 5 багатошарові сонячні батареї активно розвиваються в сфері конструювання систем електроживлення космічних апаратів, але для низькоорбітальних космічних апаратів використання сонячних батарей з кремнію ще доцільно. Дослідження проводили на сонячних елементів з n + - р - р + структури . Кремнієві сонячні елементи піддавали дії потоку електронів з енергією 7 МеВ . Щільність потоку прискорених електронів була 3 · 10 8 см -2 с -1 в атмосфері. Поглинена доза опромінення була до 100 крад (Si).Посилання
Antonio Luque, Steven Hegedus, Handbook of Photovoltaic Science and Engineering. England: John Wiley & Sons Ltd, The Atrium, 2003.
Tom Markvart, Luis Castaner, Photovoltaics Fundamentals and Applications, Oxford: Elsevir, 2003.
Masafumi Yamaguchi, Radiation resistance of compound semiconductor solar cells, Journal of Applied Physics 78, pp.1476-1480, 1995.
Datasheet Silicon Solar Space Cell S32, Heilbronn: Azur Space Solar Power GmbH, 2006.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).