ЗАХИСНІ ПРОСВІТЛЮЮЧІ ПОКРИТТЯ ДЛЯ ФЕП КОСМІЧНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ
DOI:
https://doi.org/10.20535/1813-5420.0.2014.151068Ключові слова:
сонячна батарея, антивідбиваюче покриття, захисне покриття, коефіцієнт заломлення, антисоляризатор, просвітлююче покриттяАнотація
У даній статті описаний принцип, покладений в основу отримання двошарового покриття, що володіє високими просвітлюючим і теплорегулюючими властивостями, що використовується для універсальної системи покриттів. Експериментально було показано, що просвітлююче покриття, що складається з двох шарів, дозволяє розширити область низького відбиття і знизити послідовний опір елементів завдяки високій електропровідності плівки. У результаті дослідження оптичних властивостей різних антисоляризаторів, вибраний оптимальний варіант, що дозволяє поліпшити в захисному покритті зріз УФ- випромінювання і збільшити концентрацію іонів. Розглянуто механізм протекторної дії, який запобігає утворенню центрів фарбування у видимій області спектра. Також представлено порівняння різних одно-, двох - і тришарових просвітлюючих покриттів на кремнієвій підкладці з наступним визначенням оптимальної товщини та показника заломлення кожного шару.Посилання
А.С. Китаева. Построение модели деградации солнечной батареи в космических условиях, Московский авиационный институт.
Защитные покрытия солнечных батарей космических аппаратов с большим ресурсом. Автономная энергетика : технический прогресс и экономика No 24-25, 2008-2009.
В. И. Арбузов. Основы радиационного оптического материаловедения - СПб: СПб ГУ ИТМО, 2008. - 284 с.
Daniel N. Wright, Erik S. Marstein and Arve Holt. Double layer anti-reflective coatings for silicon solar cells, Institute for Energy Technology, Norway.
D. Bouhafs, A. Moussi, A. Chikouche, J.M. Ruiz. Design and simulation of antireflection coating systems for optoelectronic devices: Application to silicon solar cells, Universidad Politecnica de Madrid, Madrid, Spain, 1997.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).