ІМПУЛЬСНО-ВІБРАЦІЙНЕ РУЙНУВАННЯ ГІРСЬКИХ ПОРІД
DOI:
https://doi.org/10.20535/1813-5420.0.2014.151116Ключові слова:
електрострикційний вібратор, обертальне буріння, імпульсне навантаження, буріння шпурівАнотація
Розглянуто імпульсно-вібраційний спосіб руйнування гірських порід з міцністю f > 8 за шкалою проф. М.М. Протодьяконова, на основі взаємодії обертального буріння, імпульсів в діапазоні частот 3...5 Гц, та вібраційного навантаження електрострикційним методом з частотою 100...250 Гц, яка сприяє зниженню питомої енергоємності руйнування та зменешенню зносу бурового інструменту. Для обґрунтування доцільності застосування способу наведено механізм утворення ядра ущільнення при статичних та динамічних навантаженнях, представлені розрахунки питомої енергоємності для процесу різання вугілля та гірської породи.Посилання
Протасов Ю.И. Теоретические основы механического разрушения горных пород - М. : Недра, 1985. - 243 c.
Солод В.И., Гетопанов В.Н., Рачек В.M. Проектирование и конструирование горных машин и комплексов. Учебник для вузов. - M.: Недра, 1982. - 350 с.
Mалевич Н.А. Горно-проходческие машины и комплексы.Учебник для вузов. 2-е изд., перераб. и доп. - M.: Недра, 1980.- 384 с.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
ТЕХНОЛОГІЇ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).