ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ ЯК ФАКТОР ПОКРАЩЕННЯ ЕКОЛОГІЧНОЇ СИТУАЦІЇ
DOI:
https://doi.org/10.20535/1813-5420.0.2014.152006Ключові слова:
енергозбереження, енерговитрати, викиди забруднюючих речовин у атмосферу, екологічний податокАнотація
У даній роботі висвітлюються загальні питання важливості енергозбереження на сучасному етапі розвитку ефективної енергетичної політики України та збереження навколишнього середовища у оптимальному стані. Під енергозбереженням треба розуміти комплекс енергозберігаючих заходів у вигляді матриці для кожної окремої галузі господарства, чи кожного підприємства, який найефективніше дотримується режиму економії ресурсів. Взаємозв’язок енерговитрат з екологією проявляється у механізмі їх впливу: чим більші витрати енергії, тим більший екологічний податок. Покращення екологічної ситуації розглядається тут на прикладі зменшення викидів забруднюючих речовин у атмосферу. Не виключаються й інші позитивні моменти у вигляді зменшення шкідливого впливу на сільське господарство тощо. У результаті дослідження виявлено, що при здійсненні енергозберігаючих заходів на 1млн. кВт·год. електроенергії зменшаться викиди у атмосферу, зокрема 17 тонн шкідливих речовин, а саме викидів твердих часток, окисів вуглецю, азоту і сірки.Посилання
Закон України „Про енергозбереження” [Електронний ресурс]. - Режим доступу: http://zakon1.rada.gov.ua/laws/show/74/94-%D0%B2%D1%80.
Державний стандарт України. ДСТУ 2420-94.Енергозбереження. Терміни та визначення.
Державний стандарт України. ДСТУ 3755-98. Енергозбереження. Номенклатура показників енергоефективності та порядок їхнього внесення у нормативну документацію.
Стогній Б.С., Кириленко О.В., Праховник А.В., Денисюк С.П., Буцьо З.Ю. Національні пріоритети енергоефективності. 2010. – К.: Текст, 2010. – 580 с.
Податковий кодекс України. Розділ VIII. Екологічний податок. [Електронний ресурс]. - Режим доступу: http://buhgalter911.com/Res/Zakoni/NalCode/tekst_rozdil8.aspx.
Міністерство енергетики та вугільної промисловості України : Інформаційна довідка про основні показники розвитку галузей паливно-енергетичного комплексу України за 2006–2010 рр. [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://mpe.kmu.gov.ua.
В.А. Маляренко, Л.В. Лисак. Енергетика, довкілля, енергозбереження / Під заг. ред. проф. В. А. Маляренка, Х.: Рубікон, 2004. – 368 с.
Сердюк Т. В. Організаційно-економічний механізм енергозбереження в промисловості. Монографія - Вінниця: УНІВЕРСУМ-Вінниця, 2005. - 154 с.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).