ВИБІР ЕЛЕМЕНТІВ ЕЛЕКТРОПОСТАЧАЛЬНИХ СИСТЕМ ЗА ЕКОНОМІЧНИМ КРИТЕРІЄМ
DOI:
https://doi.org/10.20535/1813-5420.2.2012.156683Ключові слова:
електропостачальна система, трансформатор, дисконтовані витрати, норма дисконту, стохастична модель виборуАнотація
Для техніко-економічного порівняння варіантів в електропостачальних системах найбільш застосовний економічний показник – дисконтовані витрати, а для вибору окремих елементів електропостачальних систем – питомі дисконтовані витрати. В статті наведена методика застосування стохастичної моделі вибору елементів електропостачальних систем за даним критерієм та оцінка її чутливості до зміни норми дисконту, тарифу на електроенергію та капітальних вкладень на прикладі вибору трансформаторів. Дана методика реалізована в програмі для ЕОМ, яка дозволяє отримати криві оптимальних за критерієм економічності параметрів розподілу електричних навантажень або зони економічних інтервалів цих параметрів.Посилання
Денисенко Н.А. Стохастическая модель выбора и оптимизации в системах электроснабжения по экономическим критериям / Н.А.Денисенко, И.Хоффманн // Изв. АН. Энергетика. – 1992. – № 5. – С. 87–94. − Библиогр.: с. 94.
Денисенко М.А. Спеціальні питання електропостачання [Текст] навч. посіб. / М.А. Денисенко. – К.: НТУУ «КПІ», 2009. – Ч. 1.: Вибір елементів електропостачальних систем на основі стохастичного моделювання процесів, що відбуваються в них. – 288 с. – Бібліогр.: с. 273–283.
ГКД 340.000.002-97 «Методика определения экономической эффективности капитальных вложений в энергосистемы и электрические сети».
Денисенко Н.А. Применение вероятностных моделей в многокритериальной оптимизации параметров электроустановок / Н.А.Денисенко, И.Хоффманн, Е.Н.Иншеков – Тез. докл. Научно-техническая конференция «Повышение эффективности и качества электроснабжения», 19–21 мая 1990 г.: [тез. докл.]. – Мариуполь: Изд-во ММИ, 1990. – С. 42–45. − Библиогр.: с. 45.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).