СТВОРЕННЯ СИСТЕМ ЕНЕРГЕТИЧНОГО МЕНЕДЖМЕНТУ У СФЕРІ ТЕПЛОЗАБЕЗПЕЧЕННЯ НАСЕЛЕНИХ ПУНКТІВ
DOI:
https://doi.org/10.20535/1813-5420.2.2012.157518Анотація
Розглянені об’єкт, технічна база, задачі, інформаційно-програмні засоби і організаційна структура систем енергетичного менеджменту у галузі тепло забезпечення населених пунктів. Об’єктом енергетичного менеджменту є сфера теплозабезпечення населеного пункту, включаючи теплові джерела, теплові мережі та будинки. Основним елементом технічної бази системи енергетичного менеджменту є прилади обліку газу, теплової та електричної енергії. Система енергетичного менеджменту повинна забезпечувати рішення наступних основних задач: контроль ефективності використання паливо-енергетичних ресурсів і якості теплопостачання, попереднє техніко-економічне обґрунтування проектів енергоефективної модернізації сфери тепло забезпечення населених пунктів, моніторинг фактичної ефективності впроваджених енергозбережуючих заходів і прогнозування параметрів роботи системи теплопостачання. В роботі розглянута структура інформаційних баз даних і програмного забезпечення, необхідних для рішення вищеперерахованих задач. Система енергетичного менеджменту реалізується в рамках спеціального підрозділу в структурі муніципального управління, а також теплопостачальних організацій.Посилання
Закон України «Про енергозбереження» від 1 липня 1994 року No 74/94-ВР.
Стратегія енергозбереження в Україне:Аналитично-довідкові матеріали в 2-х томах: Механизми реалізації політики енергозбереження/За ред. В.А. Жовтянського, М.М. Кулика, Б.С. Стогния.- К.: Академперіодика, 2006.-Т.2.-600 с.
Закон України «Про теплопостачання» від 2 червня 2005 року No 2633-IV.
Міжнародний протокол виконання вимірювань і верифікації/Переклад з англійської. - Агенство з раціонального використання енергії та екології, 1999.- 188с.-ISBN 966-7230-06-6.
International standart ISO 50001 Energy management systems-Requirements with guidance for use. Firs edition 2011-06-05. 22 pages.
ДСТУ 4472-2005. Системи енергетичного менеджменту. Загальні вимоги.
ДСТУ. Системи енергетичного менеджменту промислових підприємств. Склад та зміст робіт на стадіях розроблення та впровадження.
ДСТУ. Енергетичний менеджмент у виробничих системах. Перевірка та контроль функціонування системи енергетичного менеджменту.
Никитин Е.Е., Дутка А.В. Тарновский М.В.Анализ структуры и эффективности функционирования централизованных систем теплоснабжения населенных пунктов // Энерготехнологии и ресурсосбережение. - 2012. - No 2 С.16- 27.
Никитин Е.Е., Федоренко В.Н. Выбор теплового источника по критерию минимизации суммарных затрат // Промышленная теплотехника. Том 34, No4, 2012. С.59-67.
Никитин Е.Е. Оптимизация выбора энергоэффективных проектов модернизации систем теплоснабжения в условиях финансовых ограничений. // Проблемы общей энергетики. - 2011. - Вып. 3(26). - С.25-31.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).