ЕФЕКТИВНІСТЬ БІОЛОГІЧНОГО ВИДАЛЕННЯ СПОЛУК ФОСФОРУ ІЗ СТІЧНИХ ВОД В РІЗНИХ КИСНЕВИХ УМОВАХ
DOI:
https://doi.org/10.20535/1813-5420.2.2012.159335Анотація
В роботі представлено вплив кисневих умов на ефективність видалення сполук фосфору із стічних вод. Практично підтверджено закономірності зниження ефективності в залежності від часу перебування в анаеробних умовах та представлено залежність ефективності вилучення сполук фосфору від часу перебування в аеробних умовах. Дослідження показали, що для глибокого вилучення сполук фосфору із стічних вод, необхідно створювати біологічні системи, що мають декілька ступенів, останні з яких можуть накопичувати Фосфор в сполуках, що не вивільняються при зміні метаболічних процесів, тобто при різкій зміні кисневих умов. Для забезпечення глибокого видалення сполук фосфору біологічним методом пропонується встановити доочищення.Посилання
Збереження водних ресурсів під загрозою – в Україні досі немає обмежень на використання фосфатовмісних мийних засобів [Електронний ресурс]: за даними ПАТ «АК «Київводоканал». – 29.05.12. – режим доступу до статті: http://vodokanal.kiev.ua/index.php?option=com_content&view=article;id=927:2012-05-29-13-35-41;catid=24:-lr;Itemid=66.
Дмитренко Г. М. Закономірності безкисневого дихання аеробних бактерій / Г. М. Дмитренко // Доповіді НАН України. – 2008. – No 10. – С. 170-177.
Strom, P.F. Technologies to Remove Phosphorus from Wastewater. / Strom, P.F // New Jersey Effluents. – 2007.– 40(4).– рр..31-35.
Чернышев В.Н. Очистка сточных вод от фосфора (в порядке обсуждения) / В.Н. Чернышев, Н.И. Куликов, А.А.Ракульцев // Водоснабжение и санитарная техника. – 2001.–No 1.– С. 18–20.
Патент України на корисну модель No70203, МПК С02F 3/030. Спосіб біологічного очищення стічних вод з використанням гранульованого активного мулу / Кузьмінський Є.В. Саблій Л.А., Жукова В.С., Козар М.Ю.: заявник та патентоутримувач Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут».– No u201115687; заявл. 30.12.11; опубл. 25.05.12, Бюл. 10.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).