ЗАХОДИ З ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ РЕЖИМІВ ДІЮЧИХ РОЗПОДІЛЕНИХ ЕЛЕКТРИЧНИХ МЕРЕЖ
DOI:
https://doi.org/10.20535/1813-5420.2.2011.170449Ключові слова:
пропускна здатність ліній електропередач, переріз проводів, компенсація реактивної потужностіАнотація
Наведено науково-технічне обгрунтування технічних заходів щодо підвищення пропускної спроможності існуючих ліній електропередачі по ряду критеріїв (нагріву, втратах потужності, режиму напруги, надійності) у зв'язку з ростом електричних навантажень і приєднанням нових споживачів електричної енергії. Запропоновані математичні моделі і проведені розрахунки показали, що заміна перерізу на більший дозволяє підвищити пропускну спроможність до 25%. Показана можливість отримання аналогічного ефекту при використанні компенсації реактивної потужності за допомогою конденсаторних батарей. Розглянутий комплексний підхід шляхом заміни перерізів проводів і компенсації реактивної потужності.Посилання
Системы электроснабжения общего назначения / Зорин В.В., Тисленко В.В. ─ Чернигов. ─2005─242с.
Правила устройства электроустановок. ─X.:Изд. «Форт»,–2009. ─704с.
Зорин В.В. К вопросу о выборе параметров линий электропередачи / Енергетика: економіка, технології, екологія / Наук. журнал. ─No2,2008─ С.61–67.
Зорин В.В. Экономическое обоснование технических решений в системах электроснабжения общего назначения в рыночных условиях / Зорин В.В., Буйный Р.А., Сердюк Б.Н., Борхунова Е.А.//Материалы 8-го Международного научно-практического семинара. ─2011. ─С.181─192.
Нормы качества электрической энергии в системах электроснабжения общего назначения.─ ГОСТ 13109─97.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).