РОЗПОДІЛ УСТАЛЕНОЇ ТЕМПЕРАТУРИ В ІЗОЛЯЦІЇ ЦИЛІНДРИЧНОЇ ФОРМИ ПРИ НАЯВНОСТІ СТОРОННІХ ДЖЕРЕЛ ТЕПЛОТИ
DOI:
https://doi.org/10.20535/1813-5420.4.2018.175644Keywords:
розподіл температури, циліндрична ізоляція, діелектричні втрати, сторонні джерела теплоти.Abstract
Стаття присвячена розгляду температурного режиму роботи електричної ізоляції циліндричної форми, за наявності сторонніх джерел теплоти. Проведено стислий аналіз найпоширеніших методів розрахунку (моделювання) усталеного теплового режиму роботи ізоляції електрообладнання. На основі диференційного рівняння теплопровідності, яке описує тепловий режим фізичного тіла, вперше знайдено аналітичний вираз поперечного розподілу усталеної температури в шарі циліндричного діелектрика для експоненційної температурної залежності діелектричних втрат на електропровідність і додаткового нагрівання діелектрика від сторонніх джерел теплоти. Розглянуто вплив потужності діелектричних втрат і сторонніх джерел теплоти, а також геометричних розмірів ізоляції на розподіл усталеної температури вздовж шару діелектрика і його максимальну температуру. Наведено відповідні графічні залежності, на основі яких зроблено висновки про вплив нагрівання як від діелектричних втрат, так і від сторонніх джерел теплоти, а також геометричних розмірів ізоляції на її температурний режим.
References
Г. И. Сканави, Физика диэлектриков (область сильных полей). М.: Гос. изд., 1985.
С. Н. Койков, А. Н. Цикин, "Обобщение теории теплового пробоя твердых диэлектриков с учетом несимметричных условий охлаждения, тепловыделения в электродах и изменения активной проводимости по толщине образца." В сб.: Пробой диэлектриков и полупроводников, М.-Л.: Энергия,. с. 277-284, 1964
J. J. O’Dwyer and B. L. Beers, "Thermal dielectric breakdown with cylindrical electrodes// Journal of Applied Physics" (ISSN 0021-8979), vol. 54, p. 4083-4086, July 1983. doi: 10.1063/1.332539
Э. Т. Ларина, Силовые кабели и кабельные линии: Учеб. пособие для вузов. М.: Энергоатомиздат, 1984.
Дмитриевский В. С. Расчет и конструированиеэлектрической изоляции: Учеб. пособие для вузов. М.: Энергоиздат, 1981.
Д. И. Зализный, М. Н. Новиков, Н. М. Ходанович, А. Ю. Шутов, "Методика численного расчета нестационарных тепловых процессов в изоляции силового кабеля", Вестник Гомельского гос. техн. ун-та им. П. О. Сухого, №4, с.86-95, 2010.
В. М. Кириленко, Чань Ван Тхань. "Распределение температуры в электротехническом материале при экспоненциально зависящем от температуры тепловыделении", Праці Інституту електродинаміки національної академії наук України. Електроенергетика, №2, с.200-205, 1999
Чан Ван Тхань. "Тепловой режим твёрдой электрической изоляции высоковольтного оборудования", дис. канд. наук, НТУУ «КПІ», Киев, 1999.
Э. М. Карташов, Аналитические методы в теории теплопроводности твердых тел. М.: Высш. школа, 1985.
Г. С. Кучинский. и др. Изоляция установок высокого напряжения: Учебник для вузов. М.:Энергоатомиздат, 1987.
Downloads
Published
Issue
Section
License
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).