ОСНОВНІ ПРОБЛЕМИ РЕГУЛЮВАННЯ ЧАСТОТИ ТА АКТИВНОЇ ПОТУЖНОСТІ В ОБ’ЄДНАНІЙ ЕНЕРГОСИСТЕМІ УКРАЇНИ
DOI:
https://doi.org/10.20535/1813-5420.1.2011.177472Ключові слова:
регулювання частоти та активної потужності в об’єднаній енергосистемі, система автоматичного регулювання частоти та активної потужності, перетік активної потужностіАнотація
Розглянуто вимоги щодо регулювання частоти та активної потужності в енергооб’єднаннях країн Співдружності Незалежних Держав та ENTSO-E. Дотримання вимог ENTSO-E в об’єднаній енергосистемі (ОЕС) України надасть можливість приєднатись на паралельну роботу з енергооб’єднанням країн Центральної та Західної Європи, що,у свою чергу, дозволить вирішити проблему транзиту надлишкової потужності атомних електростанцій до цього енергоб’єднання. Проведено аналіз поточного стану системи автоматичного регулювання частоти та активної потужності в ОЕС України та вказані основні шляхи усунення проблем регулювання частоти та активної потужності.Посилання
Правила и рекомендации по регулированию частоты и перетоков. Основные технические требования к параллельно работающим энергосистемам стран СНГ и Балтии, 2007. – 22 с.
https://ukrenergo.gov.ua СОУ-Н ЕЕ ЯЕК 04.156:2009 “Основні вимоги щодо регулювання частоти та потужності в ОЕС України. Настанова”, 2009. – 56 с.
https://entsoe.eu. P1 – Policy 1: Load-frequency control and Performance. – 33 p.
https://entsoe.eu. Appendix 1: Load-frequency control and Performance. – 28 p.
Дубовський С.В. Автоматичне управління сучасними споживачами-регуляторами як засіб забезпечення стабільності частоти в ОЕС України на рівні вимог UCTE / С.В. Дубовський, Є.А. Ленчевський, С.А. Мартиненко // Проблеми загальної енергетики. – 2009. - No19. – С. 23-30.
http://www.er.gov.ua. ДП "Енергоринок": аналіз роботи ОЕС України за жовтень 2010 року.
Яндульський О.С. Автоматичне регулювання частоти та перетоків активної потужності в енергосистемах: навч. посіб./ О.С. Яндульський, А.О. Стелюк, М.П. Лукаш. - К.: НТУУ «КПІ», 2010. - 88с.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).