МОДЕЛЮВАННЯ ТЕПЛООБМІНУ ТА ТУРБУЛЕНТНОЇ ТЕЧІЇ НАДКРИТИЧНИХ ПАРАМЕТРІВ У КІЛЬЦЕВИХ КАНАЛАХ
DOI:
https://doi.org/10.20535/1813-5420.2.2010.177891Ключові слова:
моделювання, процеси гідродинаміки і теплообміну, кільцевий канал, k-ε RNG модель турбулентності, характеристики потокуАнотація
Проведено моделювання теплообміну та гідродинаміки турбулентної течії надкритичних параметрів в кільцевому каналі. Як теплоносій вибрана вода до- та надкритичних параметрів. Основні параметри води на вході: u0 = 0,5 м/с, T0 = 290 0C , р0 =25 МПа. Чисельне дослідження процесів гідродинаміки і теплообміну в кільцевому каналі проводилось на основі k-ε RNG моделі турбулентності. Отримані теплофізичні та гідродинамічні характеристики потоку: розподілення профілів швидкості та температури в поперечних перетинах кільцевого каналу, середні значення густини теплоносія по довжині каналу та залежності коефіцієнта тепловіддачі на внутрішній стінці кільцевого каналу.Посилання
Блинков В.Н., Габараев Б.А., Мелихов О.И., Соловьев С.Л. Нерешенные проблемы тепло- и массообмена водоохлаждаемых реакторных установок со сверхкритическими параметрами теплоносителя. − М: ФГУП НИКИЭТ, 2008. − 85 с.
Авраменко А.А., Басок Б.И., Кузнецов А.В. Групповые методы в теплофизике.− Киев.: Наукова думка, 2003. – 483 с.
Александров А.А., Орлов К.А., Очков В.Ф. Теплофизические свойства рабочих веществ теплоэнергетики: справочник. – М: Издательский дом МЭИ, 2009. − 224 с.
Вукалович М.П., Ривкин С.Л., Александров А.А. Таблицы теплофизических свойств воды и водяного пара. – М: Издательство стандартов, 1969. − 408 с.
Роуч П. Вычислительная гидродинамика.− Мир Год, 1980. – 612 c.
Ягов П.В., Чуркин А.Н. Программа ТЕМПА-СК: Моделирование теплогидравлических процессов в активной зоне ВВЭР-СКД. – Материалы международного семинара «Вода и пар сверхкритических параметров в атомной энергетике: проблемы и решения». – М: ФГУП НИКИЭТ, 2008. – C.27-29.
Курганов В.А. Теплообмен и сопротивление в трубах при сверхкритических давлениях теплоносителя.− Теплоэнергетика, 1998. – вып.3. - 2 с.
Шлихтинг Г. Теория пограничного слоя. – М: Наука, 1974. − 711 с.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).